Festival vs. Interpretation: The Blavatsky Society + Christof Kurzmann & PIO + další

Hudba

Druhý ročník Festivalu hudební improvizace s přesahem k dalším médiím, jakými jsou pohyb, zvukové nebo výtvarné umění, film a nové přístupy v hudební skladbě, který pořádá nadace Agosto Foundation.

19:00 / The Blavatsky Society: In the House of____. / Divadlo Alfred ve dvoře

Blavatsky Society je zbrusu nový projekt založený Christinou Maldonado, který svádí dohromady v Čechách sídlící mezinárodní umělce z různých prostředí a s rozličnými zkušenostmi. In the House of ________ je seance zaobírající se tématy jako je rozpor mezi věděním a vírou, čas a vzdálenost a spiritismus a snaží se oživit fenomén navazování kontaktu s duchy bytostí, které již zemřely. V uměleckém provedení seance se snoubí performance, video, zvuk a světlo s archivními materiály.

20:00 / Christof Kurzmann & Pražský improvizační orchestr

Pražský improvizační orchestr (PIO) svádí dohromady některé z těch nejodvážnějších a nejkreativnějších muzikantů v Čechách, jejichž hráčské schopnosti propojuje prostřednictvím dirigované a volné improvizace, otevřených notací a grafických partitur. PIO často spolupracuje s umělci z ostatních oborů. Na nadcházejícím koncertě orchestr doplní speciální host Christof Kurzmann, který orchestr provede improvizačními strukturami vytvořenými mimořádně k této příležitosti.

Rodák z Vídně Christof Kurzmann je muzikant působící v oblastech elektropopu, improvizace a nové hudby. Kromě Austrálie koncertoval na všech kontinentech a je organizátorem různých hudebních a mediálních událostí. Kurzmann vede menší nezávislou značku charhizma, jejíž snahou je představovat širšímu publiku muzikanty z celého světa ve všemožných živých sestavách. Mezi jeho současné projekty se řadí El Infierno Musical, Harmolodic Affection, Made to Break a Orchestra 33 1/3. V současné době žije v Buenos Aires a ve Vídni.

21:00 / Praed +

Praed je duo založené v roce 2006 Raedem Yassinem (klávesy, laptop, elektronika a zpěv) a Paedem Concou (klarinet, elektrická baskytara a elektronika), jehož tvorbu lze popsat jako směs arabské populární hudby, free jazzu a elektroniky. Představilo se na mnoha mezinárodních hudebních festivalech a intenzivně vyjíždělo na turné po celém světě, čímž si vytvořilo rozsáhlou síť spolupracovníků složenou z uznávaných hudebníků. Praed rovněž vystupuje v rozšířené sestavě jako Praed + s Axelem Dörnerem, Johannesem Bauerem, Hansem Kochem a Stephanem Rivesem. Na vs. Interpretation Yassina a Concu doplní právě Koch a další tři místní hudebníci: Marcel Bárta, Jan Jirucha a Pavel Zlámal.

Termíny