Nicaragua a Guatemala- Na cestách za novým životem

Turistika, Kurzy, vzdělání, konference

Jaké to je, když se vydáte na cestu hledání nového místa pro život, kde budete konzumovat zážitky a prožitky spíše než materiální věci?

Není to zase tak složité. Projedete se prstem po mapě. Vyberete zemi, jejíž název stěží vyslovíte a která je dostatečně daleko na to, aby se vám pořádně rozbušilo srdce.
A hlavně zemi, kde se moderní styl života ještě tolik neohřál. Přesedláte ze Student agency na Chicken bus agency a rozjedete jízdu vašich snů. 

Tahle půlroční jízda nebyla jen o cestování, ale také o snech, výzvách, životních lekcích, hledání sama sebe a nového domova.
Povídání o trošku netradičním Vánočním dárku aneb jak se nad rybí polévkou stát dočasným majitelem vlastní farmy na jednom z nejkrásnějších míst ostrova Ometepe. Příběhy lidí, kteří si svoje nové místo k životu ve Střední Americe už našli a postupně si ho budují. O tom, jak přiložit ruku k dílu v dobrovolnických projektech, jak se stát součástí komunit a na vlastní kůži poznávat alternativní životní styl a ideály.
Nebudou chybět ani tipy, kam se podívat, co ochutnat, jak najít ty správná místa a přiložit ruku k dílu, co koupit a kolik zaplatit, jak se na cestu připravit a historky cestování. 
Třeba si zajedeme pár set kilometrů stopem prodloužit víza do Mexika s bosonohou surfařkou Fizz. Samozřejmě se po cestě ztratíme, protože jen málokdy rozumíme, kam vlastně jedeme, což je k nezaplacení, protože zjistíme, že ztratit se je nejlepší způsob, jak se zase najít. 
A splníme si svůj sen v malé rybářské vesničce, kde nám děti připomenou, jak být zase dětmi. Naladíme se na jednoduché pomalé tempo vesničky, jejích dlouhých pláží a při západech slunce budeme vstřebávat životní příběhy jak zdejších obyvatel, tak i cestovatelů.
A to všechno nás za půl roku bude stát míň jak život v Česku.

Vstup zdarma.

Termíny