Cage The Elephant

Hudba, Rock & Pop
Do Prahy se v srpnu chystá divoká americká parta Cage The Elephant
Cage the Elephant odehráli během února dvanáct evropských koncertů v Británii, Holandsku, Německu a Dánsku. Jsou to jejich první koncerty od vystoupení s Foals v Alexandra Palace v únoru 2014 po kterém The Times napsali: “Charismatický zpěvák Matt Shultz skončil polonahý v publiku, které ho v extázi nosilo nad svými hlavami”. V Praze je budete mít možnost vidět 22. srpna v Lucerna Music Baru při jejich premiérovém sólovém vystoupení. Dá se očekávat, že tento koncert bude patřit mezi nejdivočejší tuzemské koncerty roku 2016.
Kapelu katapultovala na první místa alternativních žebříčků deska Melophobia z roku 2013. Rolling Stone si nemohl vynachválit jedinečnou směs šedesátkového garážového rocku, sedmdesátkového punku a osmdesátkového alt-rocku. Jejich první deska s názvem Thank You Happy Birthday z roku 2011 debutovala na 2. místě v Billboard Top 200 chart a byla nazvána “jedním z nejlepších rockových alb toho roku”.
Loňským albem Tell Me I’m Pretty Cage the Elephant posunují hranice, které nalinkovali svou předchozí deskou Melophobia, které bylo nominováno na Grammy v kategorii Nejlepší alternativní album. “S touhle deskou jsme chtěli být průhlednější,” říká zpěvák Matt Shultz. “Chtěli jsme zachytit sentiment každé písničky a emoce, které vyvolávají, a to maximálně upřímně.” Výsledkem je jejich dosud nejsilnější a nejsoustředěnější album. Většinu písniček nahráli hned napoprvé a zachytili tak svou syrovou a divokou koncertní energii.
Tell Me I’m Pretty produkoval Dan Auerbach z The Black Keys & The Arcs, míchal Tom Elmhirst (Amy Winehouse, Adele, Florence & the Machine), bylo nahráno v Easy Eye Sound v Nashville, poblíž rodného města skupiny Bowling Green v Kentucky.
Cage the Elephant vydatně koncertují na samostatných turné nebo po boku The Black Keys, Foo Fighters, Muse či Queens of the Stone Age. Jsou známí svými divokými koncerty a Matt Shultz má pověst ulítlého a nebojácného frontmana, který dělá na pódiu psí kusy.
Termíny