Peruc a krajina Středohoří

Výstava

Stanislav Kožený
Narodil se 1.března 1948 v Karlových Varech. V roce 1988 ukončil studium fotografie na Institutu výtvarné fotografie při Moravsko-slezské universitě v Opavě. Dlouhodobě se věnuje krajinářské, portrétní a dokumentární fotografii.  Tak vznikly soubory krajin z lubenecka, karlovarska, soubor portrétů osobností výtvarného směru, dokumentární soubor z cyklu karlovarské tvrti Rybáře, serie fotografií z Karlovarského filmového festivalu, soubor fotografií z prostředí jazzové hudby. V poslední době se věnuje fotografování krajiny Českého středohoří a dokumentování české vesnice ze kterého vzniká soubor o zemědělských strojích s využitím prvků světla, stínu a barvy k vytváření abstraktní emotivní fotografie. Po roce 1990 vstupuje do Unie výtvarných umělců a vykonává tzv. svobodné povolání jako fotograf.
Vystavoval již na 10 autorských výstavách, 6 společných výstavách a dalších výstavách s s jazzovou tematikou a tematikou filmových festivalů.
V perucké Galerii u Plazíka se představí s výstavou fotografií PERUC A KRAJINA STŘEDOHOŘÍ. Vernisáž výstavy proběhne 30.dubna 2016 ve 14 hodin. Výstava potrvá do 26.června 2016 a bude přístupná o víkendy a svátky od 10 do 17 hodin, nebo i po domluvě.

Kontakty

www.iperuc.cz

Termíny