MAMI A CO VLASTNĚ DĚLÁ PALEONTOLOG?

Volný čas, Pro děti

Edukativní seriál „Čím budu?“ má po loňském úspěchu své pokračování. i v letošním roce mohou rodiče se svými dětmi strávit celkem čtyři víkendy po boku zkušených profesionálů a poznat blíže jejich každodenní svět. seriál postupně představí práci paleontologů, učitelů, vojáků a herců a na první z nich se můžete těšit již o víkendu 2. a 3. dubna 2016.

Čtyřdílný edukativní seriál o povoláních, který se již po druhé koná v Galerii Harfa, návštěvníkům v průběhu roku představí za účasti odborníků a profesionálů čtyři zajímavé profese. Součástí prezentací budou také praktické ukázky. Děti tak dostanou jedinečnou šanci vyzkoušet si svůj talent a mohou zjistit, zda mají předpoklady pro danou práci.

První na řadu přijde o víkendu 2. a 3. dubna 2016 povolání paleontolog/archeolog. Zájemci se dozví bližší informace, co profese obnáší, jaké činnosti zahrnuje a co je k dané práci potřeba. Těšit se můžete na přednášky a rozhovory s muzeology o sbírání, ochraně a prezentaci historických artefaktů. Součástí však bude i zábavná a interaktivní část v podobě naučné stezky. Na připravených stanovištích budou na děti čekat různé kvízy, skládanky a doplňovačky či naučné aktivity jako odlévání trilobitů, skládání středověkých kachlí nebo se naučí runové písmo. Stanoviště připravuje DinoPark a Muzeum Hlavního města Prahy. Za jednotlivé splněné úkoly dostanou děti razítka a na konci budou za svou aktivitu odměněni drobnými dárky. Soutěžit se bude i o vstupenky právě do DinoParku a do Muzea Hlavního města Prahy, rovněž také o poukázky do Galerie Harfa. Tradičně nebude chybět ani fotokoutek. Akce v obou dnech potrvá od 12:00 do 17:00 hodin.

Další díly seriálu budou následovat v průběhu celého roku 2016. Už v červnu návštěvníci nakouknou do školního prostředí a vyzkouší si práci učitelů. Po prázdninách na přelomu září a října jim pak svou profesi přiblíží profesionální vojáci a listopad se ponese ve znamení herecké branže.

Termíny