Hlavu vzhůru, rodiče! Mikulková ví, jak na výchovu dětí

Volný čas

úterý 26. dubna v 16.00, KNIHCENTRUM.cz DŮM KNIHY Ostrava

 

Je rodičovství umění, nebo jen správná technika? Zjistíte v úterý 26. dubna na besedě sociální pedagožky Mileny Mikulkové, autorky knihy Hlavu vzhůru, rodiče! Hostem besedy bude karikaturistka Olga Pazerini

Kniha Hlavu vzhůru, rodiče! není příručkou pro dokonalé rodiče, ale je průvodcem pro rodiče odhodlané a statečné, pro rodiče, kteří chtějí dát dětem sami sebe. Je rodičovství umění, nebo jen správná technika, strategie? Co všechno se promítá do našich výchovných záměrů? Kdy a kde se učíme být rodiči? Podle čeho měříme, zda jsme nebo nejsme dobrými rodiči? Co děti skutečně od rodičů potřebují a co je spíš na škodu? Jak dětem nezkazit dětství? Kniha nabízí rodičům podněty pro jednotlivá období výchovy potomka a upozorňuje, na co se zaměřit.

Milena Mikulková je sociální pedagog. V roce 2000 ukončila studium na Filozofické fakultě, v roce 2005 na Pedagogické fakultě MU v Brně. Již v průběhu studia pracovala v pedagogicko-psychologické poradně a věnovala se prevenci rizikového chování u dětí a mládeže. V roce 2008 byla pověřena k výkonu sociálně právní ochrany dětí a ve spolupráci s OSPOD se zaměřuje zejména na úpravu komunikace v rozvodové a porozvodové situaci v rodině a na řešení výchovných problémů dětí a mládeže. Provozuje soukromou poradenskou praxi a vede společnost SOCIOKLIMA, s.r.o. Zaměřuje se na rozvíjení životních dovedností dětí i dospělých. Pomáhá vám naučit se rozumět sami sobě, zorientovat se ve vlastních potřebách a očekáváních. Učí vás rozumět vašim blízkým, asertivně i empaticky komunikovat s druhými, řešit obtížné situace a zvládat konflikty.

 

Sbíráme víčka s E-vičkou na podporu Moravskoslezského spolku na ochranu zvířat. Jako Dům knihy KNIHCENTRUM.cz jsme spustili charitativní akci, díky které budeme dlouhodobě podporovat Moravskoslezský spolek na ochranu zvířat. Za darování většího počtu  víček si můžete vybrat slevu na knihu či slevu v naší kavárně.

 

Během měsíce dubna se zúčastněte slosování o vstupenky do Staré arény.

Po celý měsíc duben bude v Domě knihy KNIHCENTRUM.cz probíhat akce „Čím více KNIH nakoupíš, tím větší SLEVU máš“. Akce platí do 30. 4. 2016.

 

Rezervujte si místo e-mailem rezervace.ostrava@knihcentrum.cz nebo telefonicky 607 082 029. Upozornění – 15 minut před začátkem akce rezervace propadají, dostavte se prosím včas! 

Účinkují

Milena Mikulková

Termíny