Prague riverside cross 2016

Sport

ČEZ Prague Riverside Cross 2016 - článek

V srpnu se do centra Prahy vrátí ojedinělá akce ČEZ Prague Riverside Cross. Její 3. ročník se bude konat 30.8.2016. Představí se světová vodácká elita v netradičním spojení kajaku a biatlonové střelby pomocí laserových zbraní. Závodu se zúčastní 38 vrcholových závodníků a několik držitelů medailí z Letních Olympijských her a Mistrovství světa.

                                  Na start se postaví jak zahraniční závodnici, tak i závodníci z České republiky. Mezi nejlepší zahraniční závodníky patří medailisté z LOH: Daniel Molmenti, Sideris Tasiadis, Jessica Fox a Emilie Fer.  České barvy v čele s Vavřincem Hradilkem bude hájit Stanislav Ježek, Vít Přindiš, Jiří Prskavec, Štěpánka Hilgertová a další známé české osobnosti např.: Eva Samková, Ondřej Moravec,Tomáš Kraus, David Svoboda, Ondřej Synek a Mirka Knapková.

                                  Vše odstartuje v 16. hodin v oblasti  “Náplavky“ - mezi Jiráskovým a Palackého mostem na Rašínově nábřeží. Všichni návštěvníci se mohou těšit na napínavý exhibiční battle, kde dochází k častým kolizím a tím to se tato akce stává divácky velmi atraktivní. Letošní ročník oproti ročníku minulému bude více zaměřen na diváckou veřejnost. K dispozici bude možnost vyzkoušení paddleboardů což je vodní sport, při kterém jezdec na prkně podobném surfovém longboardu používá k pohybu vpřed dlouhého pádla. Diváci ocení i sportovní exhibici nejlepšího českého bike trialisty Petra Krause a další doprovodné atrakce a soutěže pro veřejnost. Nebude chybět ani ČEZ fun zóna a oranžové kolo nadace ČEZ. Pouhým šlápnutím do pedálu můžete pomoci lidem se sociálním a zdravotním handicapem.

Termíny