FESTIVAL NÁCHODSKÁ PRIMA SEZÓNA

Výstava, Film, Divadlo, Volný čas, Hudba, Sport, Pro děti, Turistika, Kurzy, vzdělání, konference
Náchodská prima sezóna 2016

19. ročník festivalu studententské tvořivosti Náchodská Prima sezóna se bude konat 9. - 14. května 2016.

V prvních jarních týdnech jsme si již zvykli na pravidelné studentské majálesové oslavy, které však bývají většinou jednodenní veselicí plnou bezstarostné zábavy. Rádi bychom však představili i fundovanější výsledky studentské činnosti, odrážející se v pravidelném festivalu „Náchodská prima sezóna“. Patronát nad festivalem pro tento rok převzal český herec a režisér pan Ondřej Kepka.

Na co se můžete těšit

Během několikadenního festivalového dění se můžete těšit na výstavy studentských výtvarníků a fotografůliterární večery s autorským čtením, tvůrčí dílny a semináře, večery s alternativní muzikou, pouliční šachové turnaje, performance na náměstí či divadelní výstupy a skeče. Většina z vystoupení se koná v secesních prostorách Městského divadla Dr. Josefa Čížka či v budově Jiráskova gymnázia.  

Jak již pozorný čtenář jistě postřehl, celá přehlídka je inspirována dílem a životem Josefa Škvoreckého, což se odráží i v názvu festivalu samotného. Pokud se tedy na počátku května vydáte do Náchoda, stanete se přímými účastníky vření studentské invence, která Vás dozajista pohltí a nasytí živelnou a činorodou krví.

Novinka pro letošní ročník

Den plný tvořivosti s názvem DĚTSKÁ PRIMA SEZÓNA, která se uskuteční ve čtvrtek 12. května od 9 hodin na Masarykově náměstí, slibuje celodenní porci zábavy nejen pro děti, ale i dospělé. Těšit se můžete na divadlo, zpěv i soutěže o věcné ceny.

Termíny