Lenka Kocierzová: Ženy české

Výstava, Volný čas
Vernisáž výstavy obrazů Lenky Kocierzové.

Lenka Kocierzová, nar. 23. 8. 1950 v Ostravě – Vítkovicích
Grafička, ilustrátorka, designérka, učitelka estetiky a výtvarné výchovy, básnířka, kronikářka, členka kulturní komise Moravské Ostravy, průvodkyně Vítkovicemi a Ostravou. Podnikatelka (Reklama, propagace, inzerce), autorka a spoluautorka několika realizovaných projektů (Propagace Vítkovic, Dům u šraněk -muzeum vítkovických domácností, 7 kadlínských zastavení -Muzeum Kadlín , Czech a Lech dnes -gymnásium Paćków, Čtyři roční období – pro Domovinku Bohumín. Kalendář Ostravské Evy 2002, Kalendář Vítkovic 2007, Vítkovice 2011 očima LK. Spoluautorka knihy Vítkovice (2002), Sprechen Sie Deutsch (AHOL), Příklady pro s...amostatnou práci žáků při odstraňování poruch učení III. a IV. ročník (autorka Jarmila Kuchařová). Autorská kniha veršů Tělem psáno a leporelo Hrajeme si se zvířátky. Autorka znělky Televizní univerzita (ČT1), autorka scénáře oceněného videosnímku Vítkovice – víc než fabrika,Vítkovického pexesa, Vítkovických omalovánek, Průvodce Vítkovicemi, 5 informačních panelů na Nám. J. z Poděbrad s historií Vítkovic, nástěnné malby v ostravském TESCO, AQUA bazénu (zamalovány a zničeny následnými nájemci), v budově ZŠ Šalounova ulice , v Domečku pod skálou v Praze – Hlubočepích (2015). Od roku 2006 spolupracuje se sklárnou MOSER Karlovy Vary (realizováno na skle 26 grafik a autorských kusů). Od roku 2008 v systému Who is who v ČR.
Přes 40 samostatných výstav (Česká republika, , Polsko, Slovensko), další práce vystavovány v rámci spolupráce s MOSER, a.s.
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1183619616-kultura-cz/412234100152020/obsah/232741-ve -skle-zakleta-lenka-kocierzova/.

Tématem jejích obrazů jsou ženy, jejich osudy, bolesti, lásky. Žena jako dárkyně života, sebevědomá, vzdělaná bytost, která je připravena svým srdcem, citem a náručí předávat dětem vše pro život, tajemné a těžké poselství, o kterém ví jen ona… Svět stojí na ženách, každé město a městečko, což je vidět na jejích obrazech. Propojení ženské něhy s architekturou a památkami je u autorky, původně reklamní grafičky, motivem nejen k propagaci naší krásné země, našich měst, ale i příběhem, který je u každé z nás jedinečný. A to i příběhem žen, se kterými se setkala na onkologii, bojuje svou vlastní cestou za ženy zdravé, plné optimismu a hlavně celoživotní všeobjímající lásky…


Kontakt: mob.: 732 709 134, e-mail: lenka.kocierz@atlas.cz, www.kocierzova.cz
Kontakty

www.retezova7.cz

Termíny