BARBORA SWINX BOYS

Hudba

Od roku 1999, kdy si poprvé zazpívala s kolegy z orchestru SČF ve skupině Clarinet Society při jam sessionu několik jazzových standardů, je Barbora Řeháčková dobře etablovanou a uznávanou jazzovou zpěvačkou. A brzy po té již zpívala s našimi předními hudebníky i jazzmany: Petrem Maláskem, Vítem Fialou a dalšími Radimem Linhartem, Petrem Kroutilem, Ondřejem Kabrnou, Michalem Hejnou, Imranem Musou Zangim, Františkem Kopem, Svatoplukem Košvancem, Vladimírem Žižkou, Zdeňkem Zdeňkem, Jiřím Růžičkou, Janem Jiruchou a dalšími – na českých i zahraničních jazzových pódiích.

Účinkují

V letech 2008 – 2011 žila v Řecku a pro hudební působení užívala pseudonym Barbora Mindrinu. Pod tímto pseudonymem vydala své úspěšné debutové album CLOSE TO YOU se svým novým orchestrem (15 členů) a hostem Chantal Poullain.

Miluje Ellu Fitzgerald a její písně Barboře pomohli vybudovat repertoár včetně vlastního uměleckého stylu. Během své jazzové kariéry měla možnost vystupovat i s hvězdami českého jazzového nebe. Na jednom podiu se sešla i se zpěvačkou Vlastou Průchovou, Evou Pilarovou, Petrou Janů a zpěvákem Peterem Lipou aj. Dále pak spolupracovala s bandem Felixe Slováčka, Swingbandem Ferdinanda Havlíka, Bohemia Bigbandem Bohuslava Volfa a vokálním kvartetem The Swings. V současné době je nedílnou součástí Petr Kroutil Orchestra, kde dostává významný prostor rozvinout svůj improvizační talent s důrazem na latinsko-americkou hudbu. Jako členka tohoto orchestru již zazářila na mnoha českých i světových jazzových festivalech. Její četná německá vystoupení jsou finančně podporována německou bankou Sachsen Bank.

Termíny