Pohádkové putování s Karlem IV

Divadlo, Volný čas, Pro děti
Karel IV. vládne v Pohádkové říši Fábula

Obstojíte v testu staročeštiny? Přijďte si vyrobit svíčku z včelího vosku nebo panenku ze slámy a  vyzkoušet si tak něco málo ze života našich předků.

I pohádkové bytosti u skřítka Fábuly dobře vědí, kdo byl otec vlasti a tak se rozhodly připojit se k oslavám 700 let výročí od narození krále Karla IV. Zábavní park v Kamenici nad Lipou tak pro návštěvníky připravil bohatý doprovodný program pohádkové a trochu středověké zábavy pro celou rodinu.

Návštěvníci se mohou těšit na kejkle, chůzi na chůdách, plivání ohně a velkou pohádkovou bitvu, kterou bude kulturní program vrcholit. Pro děti i dospělé bude připravena také královská cesta Karla IV., dobrodružná cesta plná úkolů a otázek z dob středověku. Dokážete si například poradit s úkolem, „Dones hole hlívy a jablka zrnaté! I toť vše v látce.“?  nebo,  co uděláte, když vám někdo řekne“I vzplani vráz.“?

Při pohádkovém putování u skřítka Fábuly potkáte i samotného Karla IV. a nejen děti se tak budou moci seznámit s důležitými okamžiky z dob jeho života formou králova vyprávění a jednotlivých soutěžních úkolů. Za odměnu pak mohou být pasováni i na samotné rytíře.

Další dokumenty k akci

  
Termíny