ZÁVODY KOČÁRKŮ VE SPORTOVNÍ CHŮZI

Sport, Pro děti

V neděli 10. dubna 2016 přesně v 15 hodin odstartují po celé České republice v pořadí již páté závody ve sportovní chůzi s kočárkem. A pozor, tento ročník není jen ročníkem jubilejním, ale poprvé také MEZINÁRODNÍM. K České republice se v roce 2016 přidá i Polsko! Je tedy jasné, že druhá dubnová neděle bude patřit všem aktivním rodičům, kteří se sejdou, aby změřili síly v této netradiční disciplíně.

Poprvé se do závodů může zapojit i široká veřejnost nejlidnatějšího obvodu města Ostravy. Na pěší zóně před Kulturním domem K-TRIO se již od 14.30 hodin bude připravovat závod včetně registrace závodníků. Cílem akce je motivovat maminky na mateřské dovolené k pravidelnému pohybu a sportu. Chceme Vás přesvědčit, že sportovat lze i s kočárkem a že to může být zábava pro celou rodinu.

Závodit se bude ve sportovní chůzi s kočárkem na cca 100 metrů dlouhé trati v co nejkratším čase. Na vše budou dohlížet rozhodčí, jejichž úkolem je kontrolovat především bezpečnost a regulérnost stylu chůze. Pro soutěžící jsou připraveny 3 hlavní kategorie závodů: pro maminky, pro tatínky a pro celé rodiny, kdy je třeba, aby se dva členové rodiny drželi madla kočárku současně. Vítěz v každé kategorii se může těšit na zajímavé ceny.

Součástí závodů je také doprovodný program. Dospělí si vyzkouší slalom s opileckými brýlemi, děti vlastní překážkovou dráhu s kočárkem pro medvídka nebo panenku. Prarodiče můžou vyrazit na krátkou procházku s holemi na nordic walking, kde pod odborným vedením nacvičí tu správnou techniku, nebo si nechají změřit metabolický věk. Pro všechny to bude zábavné odpoledne a užije si celá rodina.  Více informací a přihlášky najdete na www.zavodykocarku.cz

Kontakty

www.kzoj.cz

Termíny