FREE MONDAYS w/ FEBRUARY, KILLIEKRANKIE (CZ)

Hudba, indie, post rock
Divoká karta Startéru

Free Mondays - 21/03/2016

-English below-

Live:
FEBRUARY
KILLIEKRANKIE (CZ)

from 22:00 Djs Tibiza, Schwing, Jr. Schwing

FREE ENTRY!
supported by Go.Out.cz

February
Mladá ostravská kapela, definující svůj žánr pojmem post-indie. Prostor zaplňuje táhlými, zasněnými tóny čistých kytar se silnými verby a delayi, ale i burácející emotivními kulminacemi. Za sebou má čerstvý debutový singl 'Hide Me Under Autumn Leaves'. Jejich sychravý název, jméno vydaného singlu a celková atmosféra spolu působí perfektně symbolicky a evokuje v posluchači ty pravé emoce, ze kterých vám ale určitě nebude úzko.
Magazín Fullmoon o nich napsal: “U February je prostě slyšet, že mají v krvi něco jinýho, novýho a čerstvýho a to je samo o sobě skvělý,”. Pokud chceš poznat, co to “novýho” je, poslechni si je naživo a nech se odnést na obláčku.

https://soundcloud.com/february-346062486

Killiekrankie
Jaký je příběh těchto dvou kluků? “Na podzim 2013 jsme se celkem náhodou strašně sjeli ve Zlíně a tři hodiny nahrávali hrůzy i krásy. Za střízliva jsme si to poslechli a seznali, že to je sice dost na hlavu, ale něco v tom je, tak to děláme doteď. Prostě se snažíme dělat elektroniku s ksichtem a duší a dobře přitom pobavit sebe i lidi okolo, that's it.”
Každý track něčím jiný: syňtáky, první game-boy, je to snad elektrická kytara? něco tvrdšího, něco pomalejšího a něco rychlejšího. Může se to možná zdát jako zmatek, ale ze všeho je slyšitelná jejich signatura, která je jednoduše jedinečná. Dalo by se snad tvrdit, že se jedná o punkáče elektronické hudby. Neberou si servítky, neznají mez a prostě si dělají co chtějí. A dělají to dobře!
Termíny