Bluesová noc II. Kladno, Dundee Jam

Hudba, blues, acoustic
BLUESOVÁ NOC II. Dundee Jam, Kladno, 9.4. 2016
Koncert kladenských kapel a výstava fotografií

Filip Zoubek & The Blues Q
Ivan Kubát se skupinou ATd…
Jiří Michl - fotografie

Stejně jako dobří holubi se vždy vracejí, tak i kytarista, zpěvák a bluesman Filip Zoubek po dvou letech opět zavítá do kladenského klubu Dundee Jam. The Blues Q stylově čerpají z kořenů černošské hudby, blues, jazzu a dalších žánrů a zajímavým způsobem interpretuje skladby od B. B. Kinga, Van Morrisona až po Boba Dylana či dokonce Johnyho Cashe. Akustické i elektrické verze vlastních i převzatých písní mají neobyčejnou atmosféru.

Filip pro nás objevuje i kouzlo hry na vlastnoručně vyrobený "cigar-box guitar" - kytaru z krabice od doutníků, kterou na českých pódiích jen zřídka kdy uslyšíte. Osobitý projev všech členů kapely je založen z velké části na improvizovaných partech a neopakovatelné síle okamžiku.

Druhá část večera se ponese v duchu „kročehlavského“ blues-folku. Ivan Kubát se skupinou ATd…nám svérázným způsobem připomene něco málo z kladenské historie a zahraje především skladby z vlastní autorské dílny.
Tím to však nekončí a můžete se těšit i na další zajímavé hosty, kteří přijali Filipovo pozvání.

Bluesovou noc si jistě užijí i milovníci fotografií Jiřího Michla, který pouze pro tento večer vyzdobí stěny Dundee Jamu portréty známých hudebníků.
Termíny