Jeden svět

Hudba
Ani letos jsme nezapomněli na koncert. Zatímco však v minulých letech jste byli zvyklí poslechnout si „kluky s kytarou“, udělali jsme letos změnu a pozvali „ženy s mikrofonem“.
Ženská vokální skupina Yellow Sisters vystupuje způsobem a capella, tzn. bez hudebního doprovodu. Hudbu vytváří pouze svými hlasy, které se proplétají, násobí, povídají si a souzní a vy máte pocit, že žádný hudební doprovod opravdu nepotřebují. Procházejí napříč žánry, ponejvíce jsou však ovlivněny africkými rytmy, americkým soulem či karibským reggae. Jsou to opravdové zvukové iluzionistky a experimentátorky. Radost ze schopnosti svých hlasů si doopravdy užívají, můžete vnímat, jak je zpívání baví, dokáží vyjadřovat emoce i humor a hlavně - dotknout se vaší duše.

Jsou to ovšem nejen zpěvačky, ale také matky. Do Police proto z původně čtyřčlenné sestavy přijedou pouze tři – Antonia Tereza Nyas, Lucie Hawa Goldin a Bára Vaculíková. Léňa Yellow je momentálně na mateřské dovolené. Možná jste se s tvorbou Yellow Sisters dosud nesetkali, třeba vám ale něco říkají populární písně na You Tube Laktační psychóza, Gangsta matka aj., které společně nazpívaly Bára a Léňa. Chcete-li si dopřát neobvyklý hudební zážitek, určitě přijďte na sobotní koncert!
Termíny