The Godfathers (UK) tour 2016 + support

Hudba
THE GODFATHERS (rock 'n' roll, rhythm & blues, pub rock, punk rock / UK)

Legendární britská skupina byla založena již v roce 1985 na troskách kapely The Sid Presley Experience. The Godfathers hlavně intenzivně koncertovali, poměrně brzy si vydobili reputaci díky jejich eletrizujícímu rock'n'rollu, který předváděli po celém světě. The Godfathers vydali na počátku kariéry 4 úspěšná alba. Jako první vypustili v roce 1986 do světa desku Hit by Hit včetně hitů (Lonely Man / This Damn Nation / I Want Everything / Love Is Dead) vydaných I na singlech spolu s brutálním coverem skladby od Johna Lennona - Cold Turkey.

Klasické album Birth School Work Death spatřilo světlo světa v roce 1988, obsahovalo samozřejmě titulní hymnu Birth School Work Death, singl Cause I Said So a znovu nahranou Love Is Dead. Následovalo masivní britské turné, navštívili Evropu a USA, přičemž v tomto období byli hodnoceni jako jedna z nejlepších živých kapel.

Album z roku 1989 s názvem More Songs About Love and Hate (obsahovalo velehit amerických univerzit She Gives Me Love a nejoblíbenější živou věc Walking Talking Johnny Cash Blues).

Rok 1991 byl ve znamení vydání čtvrtého alba Unreal World, které obsahovalo titulní americký radiohit a zejména znamenitý psychadelický cover How Does It Feel to Feel od The Creation.

Provokativně nazvané album Dope, Rock & Roll & Fucking in the Streets bylo natočeno v roce 1992, po němž opět následovalo světové turné. S novou sestavou nahráli ještě dvě alba The Orange a AfterLife v roce 1995, předtím než v roce 2001 rozpadli.

V roce 2008 se však The Godfathers dali opět dohromady v původní sestavě u příležitosti znovunatočení své první desky Hit by Hit ve formě 2CD a zároveň odehráli řadu koncertů i festivalů v této sestavě poprvé, skoro po 20 letech v Británi, Evropě a USA.

V roce 2010 vydali k 25. výročí vzniku kapely živé DVD Shot Live at the 100 Club a v roce 2013 další studiové album po téměř 18 letech, které bylo kritikou I fanoušky vřele přijato.

www.godfathers.uk.com
www.facebook.com/TheGodfathersFamily
http://myspace.com/theoriginalgodfathers
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Godfathers

Youtube:
http://youtu.be/QO5dcW0P75M
http://youtu.be/qHdCo9YXTOs
http://youtu.be/RsbNN-Pu8zA
http://youtu.be/g5wf34vIMuQ
http://youtu.be/pXUPQYR5u7A
http://youtu.be/xADbhb86LbM
http://youtu.be/ZZigxeYcpw4
http://youtu.be/qtIXx70Fn3M

Plakát: www.riz.cz/5ej72

Předprodej v sítích Tickepro/TicketArt/Ticketstream
Termíny