KING CHARLES (UK)

Hudba
Je nepřehlédnutelný vizáží rozervaného dandyho, ale zejména rozsahem svého talentu. King Charles, zpěvák, skladatel a hudebník, se poprvé představí v České republice 6. dubna 2016 v pražském klubu Roxy. Jeho hudba osciluje mezi alternativním pop folkem a surf rockem s přídechem kabaretu a neváhá využít ani linku zlidovělých nápěvů.
Na pozvání pořadatelů festivalu Rock for People do Prahy přiveze své v pořadí druhé studiové album Gamble for a Rose, které vydal letos v lednu. Bránu k širšímu publiku mu otevřeli Tom Waits, Jerry Lee Lewis nebo Jeff Beck. Právě ti v roce 2010 zasedli v porotě soutěže International Songwriter's Competition, kterou King Charles vyhrál se svou skladbou Love Lust.
V roce 2012 vydal debutové album LoveBlood. Deska obsahuje také skladbu Brightest Lights, na níž spolupracoval s Mumford & Sons. Po úspěšném lednovém koncertu kanadských Three Days Grace pořadatelé festivalu Rock for People opět dostojí závazku přivážet českému publiku nejen zavedená, ale také méně známá, avšak nadějná jména vystupující do popředí.
Vstupenky na pražský koncert King Charlese je možné zakoupit v předprodeji v síti GoOut za 450 Kč.
Více informací na www.rockforpeople.cz. Festival Rock for People se bude konat od 3. do 5. července tradičně ve Festivalparku v Hradci Králové. Jako jedni z headlinerů se po osmi letech vrátí legendární pop punkeři The Offspring, dále vystoupí např. britská metalová kapela Bullet for My Valentine, naděje současného popu The 1975, vyhledávaní rockeři Five Finger Death Punch či energičtí Enter Shikari.

Termíny