Hudební sklepy: Vladimír Merta

Hudba
Vladimír Merta
www.vladimirmerta.cz/
[Písničkář, hudební skladatel, textař, scenárista, filmový a divadelní režisér, dokumentarista, esejista, publicista, prozaik, kreslíř a fotograf.
Vystupuje od roku 1967, o rok později vydal ve Francii legendární první album českého folku Ballades de Prague. Byl významnou osobností volného sdružení Šafrán. S přestávkami vystupoval, proslavil se jako nenapodobitelný kytarista, uskutečnil vlastní filmařské projekty, zejména v oblasti animovaných filmů, režíroval divadelní hry a koncertní pořady.
Vydal téměř dvě desítky řadových alb (vedle Ballades de Prague též P. S.; Struny ve větru; Vladimír Merta 1 a 2; Hodina vlka; Chtít chytit vítr; Bití rublem; Svátky trpělivosti; Cestou k…; Nebuď nikdy sám; Obrázky v kartách; Mít míň je víc; Ametysty; Bývaly časy; Drobné lži; Filmy v hlavě), na mnoha dalších se podílel jako interpret a autor (například Šafrán; Sekce mladé hudby pro Afriku; Drobné skladby mistrů; Kresby tuší; On the Road with Tom Ball & Kenny Sultan; Sefardské inspirace; Adam a Eva; Svet zmotaný; Lepší role už nedostaneme; Jánošík; Ve tmě mě zanechte; Ponorná řeka).
Jeho písňové texty zpívají i jiní interpreti (například Vladimír Mišík, Michal Prokop, České srdce a další).]

Vstupné: 100,- (předprodej) / 130,- (v den koncertu)
Předprodej na baru klubu do 10.3.. Rezervace vstupenek na ratproduction@post.cz

Hudební sklepy probíhají za podpory Tullamore DEW a tak se v pátek v Ponorce můžete těšit na welcome drink právě této značky. Akci podporuje také Mesto Litvinov.
Termíny