NAPŘÍČ – múzický večer Potulné akademie

Hudba, alternative, psychedelic
NAPŘÍČ – múzický večer Potulné akademie

Michal Hubert: Laponsko – sám v zemi Sámů - cestopisné promítání
V severní Skandinávii začíná podzim již koncem srpna a čím severněji, tím dříve. Právě na přelomu srpna a září se do těchto končin vydal Michal spolu se svým fotoaparátem, aby zde strávil pár týdnů a poznal tento kraj. Je to také doba, kdy noci na severu už začínají být tmavé a objevují se první polární záře. Během tohoto putování se pohyboval pouze stopem a pěšky, navštívil například finský národní park Pallas-Yllä stuntury, švédskou cestu králů, nebo sámské městečko Kautokeino v Norsku, kde měl velké štěstí na setkání s původními obyvateli Sámy.
http://www.mikedrago.cz

Nils-Aslak Valkeapää (1943–2001) – sámský spisovatel, hudebník a malíř, člověk který byl v sámském kontextu renesanční postavou, navrátil k životu tradiční sámský způsob zpěvu joik, psal poesii, eposy, i teoretické spisy, komponoval hudbu, maloval. V roce 1991 obdržel literární cenu Severské rady za knihu Beaivi, Áhčažan (Slunce, můj otec).
Život a dílo tohoto mnohostranného umělce a národního buditele nám představí přední český odborník na sámskou kulturu Ing. Michal Kovář, Ph.D..

Kochlea – na závěr večera zazní výtečná brněnská alternativa
http://bandzone.cz/kochlea


Pátek 11. března 2016 v 18.45
Galerie a kavárna Zákoutí, Kopečná 20, Brno

https://www.facebook.com/events/1566336790357028/

http://www.spodniproudy.cz
http://www.drevenacikada.cz
https://www.facebook.com/Zakouti.cz
Termíny