SALAMANDRA + BAD JOKER´S CREAM

Hudba, power, hard rock, metal, glam
SALAMANDRA
- vznikla v roce 1998 a během své existence se propracovala na špičku metalových kapel v ČR, má na svém kontě šest řadových CD a pravidelně vystupuje na velkých hudebních festivalech a koncertech po boku nejslavnějších světových rockových kapel.
Salamandra se zrodila jako autorské dílo kytaristy a skladatele Pavla Slívy, když bylo v říjnu roku 1998 ve studiu Citron natočeno debutové CD Twilight of Legends. Jednalo se o jemný mix melodického metalu s gotickými prvky a pozitivní reakce médií spojená s mimořádnou přízní publika na sebe nenechaly dlouho čekat. Přicházely první velké koncerty a festivaly, kapela dokonce byla oslovena fanklubem skupiny Helloween, a následně přispěla skladbou ʺJudasʺ na jejich tributní album.
V roce 2010 vychází album Time to Change, úspěšně navazující na předchozí tvorbu, a mimo jiné obsahuje skladbu Masters of Rock – hymnu stejnojmenného festivalu, na kterém bylo toto CD pokřtěno kmotry ze skupiny Sabaton.
Nejnovějším počinem je deska IMPERATUS, vydaná v létě roku 2014. Na CD je možné slyšet významné hosty, bývalé zpěváky a především frontmana skupiny Freedom Call - Chrise Baye, který poctil Salamandru svým zpěvem ve skladbě Ancient Echoes. Deska má velké zahraniční ohlasy, přibývající každým dnem, a Salamandra nyní Imperatus hrdě reprezentuje ve svém koncertním programu!
Kapela má bohaté zkušenosti i z vystoupení v roli předkapely skupinám jako IRON MAIDEN, ACCEPT, Edguy, Gamma Ray, Stratovarius, Sabaton, Primal Fear, UDO, Kreator, Chroming Rose, Blaze Bayley, TSA, Tarja Turunen, Grave Digger, Timo Kotipelto, UFO a dalším reprezentantům světové rockové scény.

BAD JOKER'S CREAM
- mladá sexy hard/glam rocková kapela z Frýdku-Místku, která vznikla v polovině roku 2013 seskupením čtyř totálně zapálených šílenců, kteří jako by bylo jejich osudem drtit spolu tuto hellmachine. Zakládá si na typicky hard-rockových riffech 70' a 80' let s příměsí moderního rocku a heavy metalu.
Termíny