Indie Night

Hudba, garage, folk, stoner rock
Tradiční akce mapující nezávislou hudební scénu představí mladého indie folkového písničkáře Jéčka s doprovodnou kapelou The Cold Cold Nights a domácí Them Switcheroos.

Jéčko je indie folkový písničkář z Prahy. Zpívá o domově, cestování, stěhování, o přátelích, vzpomínkách i plánech. Na kontě má dvě povedené EP, split s americkým duem Hey!Rabbit a v současnosti pomalu pracuje na prvním dlouhohrajícím albu. Během posledních dvou let odehrál řadu koncertů v ČR i zahraničí včetně Německa, Velké Británie a USA. Právě v souvislosti s podzimním americkým turné připravil kazetovou kompilaci The Czech Tape, která představila nejzajímavější jména na tuzemské alternativní scéně.

DIY přístup se odráží také v založení vlastního vydavatelství Black Pear Label nebo uspořádání bytového turné čítajícího cca 25 zastávek. Od září 2014 Jéčko naživo vystupuje s doprovodnou kapelou pojmenovanou po jeho druhém EP – Cold Cold Nights. Mezi své nejsilnější vlivy řadí Neutral Milk Hotel či Justina Vernona.

O support se postará mladá nadějná místní kapela Them Switcheroos, které rozhodně nechybí potřebný talent a ambice pro překročení hranic lokální scény. Zakončení celého večera klasicky obstará afterparty na baru.
Termíny