Psychocandy, Johnny Survived

Hudba, indie, rock, post rock
Maďarská invaze je tady! Doraž do Bajkazylu na vlnu nezávislýho rocku. Takhle měla začínat událost původně, ale Bajkazyl musel zavřít. Paradox divadelní studio nám poskytlo azyl, takže se celá akce přesouvá a dostává nový rozměr. Zahrají Camp Koala a Umreti Fit. Maďarské kapely, které jednou turné po střední Evropě a Brno je jejich první tuzemská zastávka. Scénu domácí budou reprezentovat Johnny Survived a Psychocandy. Přijď v sobotu 12.3 do Paradoxu podpořit Bajkazyl, třeba si kup jejich tričko, nebo nálepku, nebo se jich prostě přijď zeptat, jak jim můžeš pomoct. Bude to cool a svěží, ostatně jako cokoli, co pořádá NA SCENU.

// Camp Koala //
Post punkish dissonant chords z Budapešti. Frontwoman vedené trio si bere inspiraci hlavně z nové vlny, post-punku a alternativního rocku 80. let. Přemýšlivější a melodičtější z obou HU kapel. Účast povinná pro fanoušky Meat Puppets, Big Boys a Minutemen.
https://campkoala.bandcamp.com/

// Umreti Fit //
Maďarský punk se srbskými texty a přístupem. Ať už tím mysleli cokoli, tahle formace je ostrá jako břitva. Přelom sedmé a osmé dekády, kdy se punk vléval do své post fáze. To jsou inspirační vzory, těchhle jižanů. Sami sebe nazývají YU Wave (jump vejv). Přijďte si zaskákat, zakřičet a umřít fit. https://umretifit.bandcamp.com/

// Psychocandy //
Paneláčníci ze znojemského předměstí, kteří mají rádi špinavý zvuk devadesátek, post-punkovou basu. Někdy jejich písně zní popy and dreamy, jindy jsou zas plný špíny. Střídají se za mikrofonem, basou i kytarou. Nejde o žádné virtuózy, ale je to gang. Na podiu čistá radost z hudby, žádná póza.
https://psychocandycz.bandcamp.com/

// Johnny Survived //
Post estrogen rock z Plzně. Ze dvou třetin dámská formace. Jejich hudba je velmi otevřená a vyvolává pocit zranitelnosti. Klasický průběh jejich koncertů: Bordel. Světlo hřeje. Ona po kolena ve stagei. Bordel. Rozpíná se duše. Tohle tě neuklidní. Pusť se do toho. Zamilujete se.
http://johnnysurvived.bandcamp.com/


Termíny