ART DEPARTMENT (CAN)

Hudba
Zajímá tě, jak a kdo učí špičkovou house music v Kanadě? Pokud ano, přijď 8. dubna do ROXY, kde bude přednášet torontský emeritní profesor deep a tech housu Art Department. Dříve dvoučlenný projekt, dnes jen jednočlenný, ale silnější než kdy předtím!
Příběh Art Department je od samého začátku jeden velký úspěch. Na hudební scéně se strhla obrovská vichřice nesoucí jejich jméno, která za sebou nechala zbořené zdi a bariéry mezi jednotlivými žánry. Namísto nich postavila novou katedru umění hudebního undergroudu (Without You – ft. Seth Troxler). V dubnu loňského roku oznámili Art Department odchod Kennyho Glasgowa, který se rozhodl vydat na sólovou dráhu.
Jonny White je nyní jediným profesorem vlivného projektu, který vznikl jako společné úsilí s dlouholetým kamarádem. I přes veškerou zodpovědnost, která mu tím připadla, nedává svým studentům prostor k pochybnostem. “Já si prostě jenom užívám té možnosti objevovat cokoli, co cítím a navíc se tím můžu živit” popisuje Jonny a dle posledních ohlasů je na dobré cestě. Časopis Spin.com zařadil vystoupení Art Department mezi 10 nejlepších momentů na Movement Festivalu v Detroitu - rodišti techna.
Art Department je svým způsobem rarita ve světě elektroniky. O tom tě přesvědčí i nedávno vydaný song Kisses For Roses. Dej dohromady deep beaty, osobitost, instrumentální prvky, trochu ponuré atmosféry a na téhle katedře umění uspěješ!
Termíny