Žižkovská noc 2016 @ Saturnin

Hudba, rave, acoustic, indie, psychedelic, punk, folk, big-beat
V záplavě scén najdeš nad zastávkou "U Památníku" v Orebitský i nenápadnej bar Saturnin. Prohlašují o sobě, že jsou příjemnou nekuřáckou kavárnou, nicméně když v sobotu 19. března sejdeš do sklepa, ocitneš se v infernu s názvem NO WAVES STAGE.

No Waves a NA SCÉNU v jenom šiku představují žižkovskému publiku svůj pojízdnej squat.

Wooden Ships
Hipízáctví a stonerství. Pivní Woodstock, kterej je tak trochu hard and heavy. Burani z jičínskejch kasáren se vrací do Prahy.

The Queues
Další okurkovej artikl ze subtropickýho Znojma. Dva bráchové, kteří nepotřebují víc než kytaru a bicí. Právě vydali debutovou nahrávku Dirteens, a stačí si ji poslechnout, abys věděl všechno, co potřebuješ.

STARSHAPED
Plešatej kytarista v triku Taylor Swift. Zpívající bubeník, kterej do toho řeže hlava nehlava. Uprostřed setu možná přijdou holky, a holky ti zazpívají, že punk is dead. Lo-fi garážovka se zvukem jak z lepšího mobilu, a s popěvky, který nevyženeš z hlavy.

Psychocandy
Někdy poppy a dreamy, jindy zas plný špíny. Tři kluci ze znojemskýho předměstí, kterým už se ohrály kazety z devadesátek, a tak si vyrobili vlastní bublinu, ve který melancholičnost střídá teenage riot, a přitom se na to tancuje tak, jako se křepčilo v Madchesteru v době Happy Mondays.

KLUCI
Česká variace na Death Set nebo Hadouken? Marmeládoví kluci z Broumova, kteří míchají synťáky s kytarama, a punk s jednoduchým oldskůlovým rapem. Rejv pank.

násilník
Punk se prej převtělil do dvoumetrovýho týpka s rozcuchaným hárem, kterej poskakje po klubech a somruje cigára. A kromě toho taky rapuje.

Man Drops Hat
Indie folkař původem z Mladé Boleslavi, duší ctící v nuancích irských pouličních bardů. Smutný a naléhavý.

Pensée
Roztomilá maceška s akustikou, která, ač hrála v hardcore punkový kapele, uchvacuje i maminky v kavárnách jako by byla Tomáš Klus v sukni. Zrovna v sukni ji asi neuvidíte, ale rozplynout se v poetických písničkách můžete tak jako tak.

O pár desítek metrů dál najdeš Pardubickou pivnici u Járy. Tam se přímo v sálu hospody rozjíždí GARAGE STAGE, na který hrají mimo jiný THE OXX, Old Folks House, Frank Bigsby & His Satanic Majesty, Štěpik OMB nebo The Osels. Samozřejmě, že v tom máme taky prsty, a všechno je to naplánovaný tak, abys krásně stíhal obojí.
Termíny