Kygo (NO)

Hudba
Norská producentská superstar Kygo se vrací do Prahy. V sobotu 9. dubna roztančí Forum Karlín. Přiveze sebou i své dlouho očekávané debutové album, které má vyjít 2. 2. 2016. Předprodej bude zahájen v pátek 11. prosince na GoOut.cz a v síti Ticketpro. Early-bird lístky budou stát 590 Kč, po jejich vyprodání bude cena vstupenek 690 Kč.

Kygo, vlastním jménem Kyrre Gørvell-Dahll, je norský producent, který se proslavil díky svým remixům známých skladeb. První úspěch slavil s předělávkou skladby Eda Sheerana I See Fire, která má od svého vydání v roce 2013 více než 50 milionů shlédnutí na youtube. Ve stejném roce se podílel i singlu Cut Your Teeth anglické zpěvačky Kyly La Grange. Průlom do první ligy elektronické taneční hudby přišel se singlem Firestone, na kterém hostoval Conrad Sewell. Více než 145 milionů shlédnutí na youtube a 330 milionů přehrání na Spotify mluví jasně, stejně jako několikanásobné ocenění platinovou deskou. Stejného úspěchu dosáhly ještě singly Stole The Show (featuring Parson James) a Nothing Left (featuring Will Heard). I přes úspěchy se svou vlastní tvorbou pokračuje Kygo i s remixy. O předělání svých songů ho osobně požádal Chris Martin z Coldplay nebo Avicii.
S ním spolupracoval Kygo i na vystoupení na Findings Festival v Oslu. I díky tomuto koncertu se stal jedním z headlinerů na TommorrowWorld, jednom z největších tanečních festivalů na světě. Vrcholem pak bylo vystoupení v pozic headlinera na Chicagské Lollapalooze v létě 2015.

Debutové album vydá Kygo 2. února a do Prahy ho přiveze představit v sobotu 9. dubna do Fora Karlín. Těšit se tak můžeme na jednu z největších producentských hvězd dneška v plné síle. Na tenhle večer jen tak nezapomenete.
Termíny