NEAL BLACK – světové turné – mimořádný hudební zážitek !!

Hudba
V dubnu 2016 se v rámci svého světového turné poprvé v Česku představí excelentní blues-rockový kytarista a charismatický zpěvák Neal Black!
Prestižní Rolling Stone Magazin uvedl, že „Neal Black je jedním z nejvýznamnějších umělců americké bluesové scény. Jeho hudba má kořeny v texaské tradici, ale Neal Black není imitátorem, on je inovátorem. Talentovaný umělec, nadaný skladatel a nadpozemský kytarista. Neal Black je nejžhavější talent posledního desetiletí, který vzešel z Texasu.“


Neal Black vystupoval v 21 zemích na významných festivalech, včetně Montreal International Jazz Festival (Kanada), Woodstock 20. výročí (New York), Guadalajara Blues Fest (Mexiko), Le Bataclan (Paříž, Francie), Antone’s (Texas), Montreux Jazz Festival (Švýcarsko), River Blues Fest (Philadelphia), Bragdoya Blues (Norsko), Lonestar Roadhouse (NYC), Puistoblues (Finsko), New Morning (Paříž, Francie), Castlebar Blues (Irsko), Wendelstein Music Fest (Německo) , Cahors Blues Festival (Francie), Isola Liri Blues Fest (Itálie), Gastroblues Fest (Maďarsko), Hell Blues Fest (Norsko) a mnoho dalších.V roce 2014 vydává opět nové album „Before Daylight“ a opět se hned stává číslem jedna ve francouzských bluesových hitparádách. Album bylo vyhlášeno za “Album týdne“ na belgickém a nizozemském národním rozhlase. Album obdrželo v recenzi Germany Press 5 hvězdiček a Heavy Airplay v USA na B.B Kings Bluesville Sattelite Radio program!

Členové kapely:

NEAL BLACK (San Antonio, Texas) Guitars, Vocals
Ex-Guitarist with Jimmy Dawkins, Johnnie Johnson, Papa John Creach
MIKE LATTRELL (New York, New York) Piano, Organ, Mandolin, Accordion
Ex-Pianist with Popa Chubby, Richie Havens, Buddy Miles
KRIS JEFFERSON (New York , New York) Bass Guitar
Ex-Bassist with Popa Chubby, Hiram Bullock
JEAN MICHAEL TALLET (Lisieux , France ) Drums
DAVE BOWLER (NEW YORK, NEW YORK) Drums
Ex-Drummer with Ahmad Jamal, Willie Dixon
Termíny