Zámek Karlova Koruna otevírá své brány pro veřejnost v sobotu 2.4.2016!

Pro děti

Ples princů a princezen

V letošním roce proběhne již 7.ročník Plesu princů a princezen. Dne 22.5.2016 přijede na zámek Karlova Koruna král Květoslav s královnou Jasmínou a svoji družinou a přivezou s sebou zbrusu nové pohádky. Královský pár bude přijímat audience malých princů a princezen. Pro děti budou připraveny soutěže v zámeckém parku. Na nádvoří se uskuteční královský jarmark a kulturní program. Zámek se promění na pohádkovou říši, kterou možná navštíví i drak. Každá malá princezna či malý princ se mohou nechat vyfotit u dvorního zámeckého fotografa.Hurá prázdniny

Dne 3.7. 2016 – proběhne nová letní akce Hurá prázdniny. Společně s dětmi oslavíme vysvědčení a zahájíme letní prázdniny plné zábavy, písniček, pohádek a soutěží. V parku pak bude přichystán orientační běh a pohádková cesta s pohádkovou bytostí.

Dne 9.10.2016 – se uskuteční  Historické slavnosti aneb jak se baví šlechta a poddaní- samozřejmostí je jarmark, soutěže, výtvarné dílny pro děti a bohatý program na nádvoří zámku.

11.12.2016   Vánoce letem světem

přiblížíme dětem vánoční oslavy v různých státech světa. Pokusíme se vysvětlit rozdíl mezi Ježíškem, Santa Clausem a Dědou Mrázem. Chybět nebudou zpívané a troubené koledy a Andělská diskotéka, řemeslný jarmark, soutěže a spoustu dalšího..

   

Pohádková cesta zámecký parkem

V letošní sezoně bude opět otevřena  Pohádková cesta zámeckým parkem. Pohádková cesta parkem má  dvě trasy. Jedna je  pro holčičky a je věnována vílám – Květinové, Houbové a Zoubkové víle. Druhá trasa je pro všechny odvážné děti, protože na ní potkáte strašidelné postavy, jako jsou Bludičky, Čerti, Vodník či Hejkal.

Nově zpřístupníme trasu po zámku s hledáním v orientační mapě, výsledkem běhu bude vyluštění tajenky a zápis do tajemné knihy nejlepších luštitelů.

Novinkou budou též prohlídky pro naše nejmenší, které zámkem provede krásná komtesa Nora. Na prohlídku s ní můžete využít i naši zámeckou šatnu a zapůjčit kostýmy pro své dětičky.

Termíny