Vienna Blues Spring 2016

Hudba, Jazz & Blues, Hudební festival
Vídeň ovládne blues – v podobě nejdelšího bluesového festivalu na světě. Stovky hudebníků představí od 20. března do 30. dubna u příležitosti hudebního festivalu Vienna Blues Spring v různých vídeňských sálech všechny variace tohoto žánru.

Bude se hrát klasické Delta blues i Chicago blues, rockové a soulové blues až po boogie, vše v podání světových hvězd a nejlepších hudebníků vídeňské bluesové scény.

Během zahajovacího galapředstavení konaného dne 20. března v divadle Akzent pozvou na výpravu ke kořenům blues pod heslem "A Soulful Journey from New Orleans to Chicago“ členové rakouské skupiny Mojo Blues Band.

Většina koncertů se bude konat v sále Reigen. Mezi účinkujícími nebudou chybět louisianský bluesman Larry Garner (na obrázku; 22.3.), Rob Tognoni Trio (25.3.), Natascha Flamisch (1.4.), ani domácí bluesová veličina Norbert Schneider (8.4.), který festival Vienna Blues Spring svojí přítomností poctí již poněkolikáté. Z Velké Británie přicestují Conny Lush (13.4.) a Ian Siegal, který vystoupí společně s Jimbo Mathusem z USA (25.4.). Ryan McGarvey, rodák ze státu Nové Mexiko v USA, předvede svoji geniální hru na kytaru, pro niž je v současnosti tolik oslavován (30.4.).

V budově rakouského rozhlasu RadioKulturhaus pozvou Martin Pyrker a Joachim Palden návštěvníky na koncert "Boogie Night na 2 klavírech Bösendorfer": Sabine Pyrker se postará o rytmy, Betty Semper o vokály a Tom Müller se představí hrou na saxofon (27.4.).

Další živé koncerty jsou na programu v Domě hudby (Haus der Musik): Vedle dalších hudebníků zde zahraje Hermann Posch s hosty. Tento hudebník, který je skutečnou ikonou domácí bluesové scény, je proslulý zejména svojí hrou na kytaru technikou slide. Vídeň tak uprostřed jara ovládne ryzí bluesová nálada. (© Copyright WienTourismus 2016)
Termíny