Ondřej Holinka vaří jako supertáta

Volný čas

úterý 15. března v 16.00, KNIHCENTRUM.cz DŮM KNIHY Ostrava

 

Supertáta na rodičovské dovolené se stará o tři kluky a napsal kuchařku. Všichni nadšenci netradičních kuchařských knih si píší datum úterý 15. března. V Domě knihy Knihcentrum bude totiž beseda a autogramiáda Ondřeje Holinky, autora kuchařky plné nadupaných receptů prověřených opravdovým tátou a kopou mlsných malých pus.

Kuchařka pro supertátu obsahuje nejen deset tematických kapitol, kdy táta vaří polívky, dělá svačinky i oblíbené omáčky a těstoviny, ale také zápisky z Ondrova deníku, v nichž se mimo jiné dozvíte, jak nepropadnout alkoholismu, jak vyřešit problém a nevyžírat pořád dokola ledničku a mnoho dalších zážitků z jeho šťastných i zoufalejších dní. A kniha dá prostor pro vyjádření i dalším tátům. Ondrovy recepty zaberou minimum času – jinak byste se z toho kolotoče „snídání, svačení, obědvání, žadonění, svačení, zase svačení, kňourání a večeření“ nikdy nevymotali. Podrobně popsané postupy zvládne i táta nevařící a inspirací budou tomu v kuchyni zběhlému. Být dobrým tátou je šichta na plný úvazek.

 

Ondřej Holinka je vyučený kuchař. Na myšlenku, že by mohl napsat kuchařku, ho přivedli známí, kteří se se svými dětmi občas stavili na návštěvu. Dostali něco dobrého k jídlu a s úžasem zírali, že se jejich potomci cpou s chutí něčím, o co by doma nezavadili, například zeleninou. „Kuchařka byl nápad právě lidí okolo mě. Začalo to jako sranda. Nakonec to bylo hodně práce, aby to mělo hlavu a patu," říká Ondřej Holinka. S přípravou knihy mu také pomohli kamarádi. Kniha má zatím úspěch hlavně u maminek, které chválí, že je to vtipně napsané a dětem to chutná. Některé z ní vaří a jiné ji koupily tatínkům s nadějí, že se chopí vařečky. „Podle těchto receptů může vařit i ten, kdo zatím kolem kuchyně pouze prošel," myslí si Ondřej Holinka. Nejsou to žádné komplikované přípravy, protože na mateřské není na takové vaření čas. 

Po celý měsíc březen bude v Domě knihy Knihcentrum probíhat akce „Čím více KNIH nakoupíš, tím větší SLEVU máš“. Akce platí do 31. března 2016 na všech kamenných prodejnách Knihcentrum.cz.

 

Rezervujte si místo e-mailem rezervace.ostrava@knihcentrum.cz nebo telefonicky 607 082 029. Upozornění – 15 minut před začátkem akce rezervace propadají, dostavte se prosím včas!

 

Všechny akce jsou ZDARMA.

 


 

Účinkují

O. Holinka

Termíny