Zpěvák Ondřej Ruml čte dětem

Volný čas

pondělí 14. března v 15.00, KNIHCENTRUM.cz DŮM KNIHY Ostrava

 

Na podporu kampaně společnosti Celé Česko čte dětem se uskuteční v Domě knihy Knihcentrum veřejné čtení. Tentokráte se role vypravěče zhostí talentovaný zpěvák, muzikant a herec Ondřej Ruml. Přijďte s dětmi strávit příjemné odpoledne v Domě knihy Knihcentrum v pondělí 14. března15.00.

 

Předčítat se bude z těchto knih:

 

Berta a Ufo – Neobyčejné přátelství

Berta je obyčejná holčička – chodí do školky, s ostatními dětmi na hřiště, nerada si uklízí a jako všichni zbožňuje sladkosti. Má ale jednoho neobyčejného kamaráda – Ufíka přímo z vesmíru! A ten umí věci!

 

Tappiho putování po Šumících mořích

Jestlipak už znáš Tappiho, Chichotka a další obyvatele Šeptajícího lesa? Viking Tappi má tenhle les moc rád, ale od posledního dobrodružství v Ledovém zálivu pořád sní o dalekých cestách. S kamarády si proto vyrobí loď a společně se vydají na plavbu po Šumících mořích.

 

Ondřej Ruml se narodil v Jablonci nad Nisou, kde se již od dětství věnoval hudbě v místních kapelách (Vodáci na Nise, Bg Bazar, Soft Color Band). Asi v deseti letech začal hrát na kytaru ve zdejší soukromé hudební škole „Ciskotéka“ a o dva roky později mu učarovalo pětistrunné banjo, na které hrál deset let v bluegrassové kapele Modrotisk. Po čtyřletém studiu jazykové školy v Liberci přišla roční studijní pauza a poté přijetí na Konzervatoř J. Ježka.  Začal se stále více zajímat o jazz a o spolupráci se zdejšími muzikanty. Velkým přínosem pro něj bylo také několik seminářů s anglickým zpěvákem Georgem Majorem - lektorem jazzové akademie v Dortmundu. Následovalo několik koncertů s jazz triem Kabrna - Linhart - Lstibůrek, což jen upevnilo jeho zálibu v této hudbě. Jeho zalíbení ve swingu a jazzu si všiml i známý kapelník a aranžér Václav Kozel. Díky tomu Ondřej navázal spolupráci i s dalšími kapelníky i bigbandových těles z celé ČR,  se kterými pravidelně vystupuje. První divadelní zkušeností byla pro něj company v muzikálu Daniela Landy Tajemství a poté role Archanděla Michaela ve španělské verzi muzikálu Ondřeje Soukupa a Gábiny Osvaldové Johanka z Arku. S groove/jazzovou kapelou Skandovat Oranž natočil v roce 2006 autorskou desku s názvem For Bessie a ve stejný rok album Still Restless s bluegrassovou kapelou Modrotisk. S touto kapelou reprezentoval po šest týdnů Českou republiku na world-festivalu ve westernovém městečku Silver Dollar City - USA ve státě Missouri. V roce 2008 se zúčastnil pěvecké soutěže X-FACTOR a umístil se na druhém místě. Následovala hlavní role Martina v lyrikálu Michala Horáčka a Petra Hapky Kudykam, role Raimonda v obnovené verzi Johanky z Arku, role Victora Huga v muzikálu Quasimodo a titulní role v rockové opeře Janka Ledeckého Hamlet.  V roce 2010 vydal autorskou desku s názvem Proměna, v roce 2014 pak vydal velmi úspěšné album Ondřej Ruml zpívá Ježka, Voskovce a Wericha.  Nyní se věnuje přípravě své již třetí desky a pravidelně koncertuje sólově, s kapelou, nebo jako host Michala Horáčka na jeho recitálech. Hostuje v divadle Ypsilon ve hře Rusalka nejen podle Dvořáka.

 

 

 

Posláním obecně prospěšné společnosti Celé Česko čte dětem je prostřednictvím společného čtení budovat pevné vazby v rodině. Pravidelné předčítání dětem má obrovský význam pro rozvoj jejich emocionálního zdraví. Předčítání rozvíjí paměť a představivost, učí myšlení. Předčítání utváří pevné pouto mezi rodičem a dítětem. My neříkáme "Jdi a čti si!", ale "Pojď, budu ti  číst". Stačí 20 minut denně. Každý den. Více nawww.celeceskoctedetem.cz.

 

Po celý měsíc březen bude v Domě knihy Knihcentrum probíhat akce „Čím více KNIH nakoupíš, tím větší SLEVU máš“. Akce platí do 31. března 2016 na všech kamenných prodejnách Knihcentrum.cz.

 

Rezervujte si místo e-mailem rezervace.ostrava@knihcentrum.cz nebo telefonicky 607 082 029. Upozornění – 15 minut před začátkem akce rezervace propadají, dostavte se prosím včas!

 

Všechny akce jsou ZDARMA.

 


 

Účinkují

O. Ruml

Termíny