Alexander Galin: HVĚZDY NA JITŘNÍM NEBI

Divadlo

 „Pozor! Pohov! Nekouřit! Nedoufat! Smát se a brečet povoleno.“ Čtyři prostitutky během moskevské olympiády na 101. kilometru od města.

První představení nového souboru Babinec (Ty-já-tr), který působí v ZUŠ Praha 7, uvádí hru ruského autora Alexandra Galina z prostředí Letních olympijských her 1980 v Moskvě a těch, kteří se jejího průběhu zúčastnit jednoduše nemohli!

Překlad: Jana Klusáková
Režie a dramaturgie: Radka Tesárková
Světla, technika: Martin Novotný a Babinec

 
Alexander Galin – dramatik, scénárista, filmový a divadelní režisér, narozen 10. září 1947 v Rostovské oblasti v Rusku. Jeho hry byly uvedeny na více než 200 divadelních scénách v Rusku a ve světě. Hvězdy na jitřním nebi uvedlo v České republice např. Divadlo na Zábradlí, Komorní činohra Praha a řada amatérských souborů.

XXII. letní olympijské hry, oficiálně Hry XXII. olympiády, se uskutečnily ve dnech 19. července až 3. srpna 1980 v hlavním městě Sovětského svazu, Moskvě. Her se zúčastnilo 5179 sportovců z 80 zemí, Československo reprezentovalo 211 sportovců, z toho 48 žen. Kvůli sovětské invazi do Afghánistánu (1979) byly hry velkou částí západních zemí bojkotovány. Hry se tak v podstatě staly soubojem Sovětského svazu a Východního Německa.

Kontakty

www.retezova7.cz

Termíny