Cabaret Ponrepo vol. 5: V MANÉŽI

Divadlo, Volný čas, Hudba

Kruhová manéž o poloměru třinácti metrů je minimem, které umožňuje koňský cval. Drezura koní byla královskou disciplínou tradičního cirkusu, a proto se půdorys tohoto interaktivního jeviště - obkloponého diváky - ujal a přetvrval. Opravdovost cirkusu měla mocný vliv na meziválečnou generaci naší avantgardy, čerpali z ní také V+W v předválečné éře Osvobozeného divadla, navázali na ni mistři divadelní klaunerie a pantomimy jako Ctibor Turba, Boris Hybner a Boleslav Polívka. Akrobatické dovednosti inspirovaly soudobou českou generaci nového cirkusu. Dalším vydáním Cabaretu Ponrepo chceme vzdát holt veškerým formám živého umění, které si na nic nehrají, ale riskují před diváky vše - včetně trapnosti, pádu a pískotu davu. To jsou veličiny, které v nás rezonují, a proto Vám předložíme barevný vějíř nabitý komikou, akrobacií, drezurou a všelijakými čísly, při kterých nebudeme riskovat pouze svou dobrou pověst.

Dobrovolnický soubor Cabaretu Ponrepo zve také umělce z řad diváků, aby svým umem - lehce i těžce bizarním - přispěli do kabaretně-cirkusové estrády, která se na Vás počátkem jara chystá.

Hlaste se na adrese jiri.forejt@nfa.cz

Účinkují

Krom bakaláře umění Lukáše Houdka, který naši sešlost provede celým večerem, nastoupí také pedagog Katedry pantomimy AMU Štefan Capko. Lukáš je členem klaunského uskupení SQUADRA SUA. Štefan je principálem formace SACRA CIRKUS.

Termíny