Za všechno mohou jeleni, říká Aleš Dostál

Volný čas

úterý 1. března v 16.00, KNIHCENTRUM.cz DŮM KNIHY Ostrava

 

Křest knihy, beseda a autogramiáda spisovatele a milovníka přírody Aleše Dostála se uskuteční v Domě knihy Knihcentrum v úterý 1. března. Hosté besedy budou herec Norbert Lichý a literární teoretik Lukáš Průša.

 

Za všechno mohou jeleni není jen název jedné z patnácti povídek této knížky, ale i tajemné symbolické zaříkávadlo, které se objevuje ve většině textů jako jakási podivná spojka. Patnáct mnohdy až bizarních, ale přesto pravdivých příběhů o lovu a myslivosti spojuje nejen literární umění autora, ale i precizní znalost problematiky a prostředí. Povídky opatřené vždy až nečekanou pointou se tak hluboce liší od jakýchsi deníkových záznamů, na které jsme v tomto žánru často zvyklí. Nezbytnou součástí vyprávění je, jako ostatně ve všech Dostálových prózách, jemnou ironií kořeněný humor. Autor v této knížce opět prokazuje, jak hluboce si váží slov, když s nimi zachází tak, aby jich potřeboval co nejméně.

 

Prozaik Aleš Dostál, člen Obce spisovatelů České republiky, čerpal své náměty pro knihy, které dosud napsal, především z přírody. Vyprávějí o lovu a myslivosti. Aleš Dostál, rodák z Ostravy, který oslaví letos sedmdesátiny, žije a tvoří v současné době v Radkově na Opavsku. Povoláním lesní inženýr, pracoval na několika lesních závodech ve slezském pohraničí naposled jako revírník na Lesní správě Vítkov. Kniha Za všechno mohou jeleni je jeho desátým prozaickým opusem, vychází ve vydavatelství Akcent stejně jako jeho tři předcházející knihy - Bílá daněla (2012), Lovy s Dianou (2013), Řeky pramení v horách (2014).

 

Po celý měsíc březen bude v Domě knihy Knihcentrum probíhat akce „Čím více KNIH nakoupíš, tím větší SLEVU máš“. Akce platí do 31. března 2016 na všech kamenných prodejnách Knihcentrum.cz.

 

Rezervujte si místo e-mailem rezervace.ostrava@knihcentrum.cz nebo telefonicky 607 082 029. Upozornění – 15 minut před začátkem akce rezervace propadají, dostavte se prosím včas!

 

Všechny akce jsou ZDARMA.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Účinkují

Aleš Dostál

Termíny