Barokní podvečery: Chvalozpěv

Hudba

Charismatická Hana Blažíková zazpívá Bacha a Händela

Již 16. ročník Barokních podvečerů pražského barokního soboru Collegium Marianum představí dílo jednoho z největších velikánů hudby Johanna Sebastiana Bacha ve spojení s hudbou skladatelových italských, německých a českých protějšků. Pro zahajovací večer soubor Collegium Marianum přizval sopranistku Hanu Blažíkovou, která je světově uznávanou interpretkou bachovského vokálního repertoáru. Pilíři první části večera budou sopránové árie z takzvaných Brockesových pašijí Georga Friedricha Händela a Georga Philippa Telemanna. Händelovo zhudebnění Brockesových pašijí s premiérou v Hamburku v roce 1719 bylo inspirací Johannu Sebastianu Bachovi pro jeho Janovy pašije. Provedení Telemannových pašijí v Lipsku roku 1739 řídil sám J. S. Bach. Vrcholem večera bude známá Bachova kantáta Ich habe genug (BWV 82a) – výmluvná a niterná v konverzaci, zároveň vyhovující dobovému požadavku expresivity. Partu obligátní flétny se ujme umělecká vedoucí souboru Collegium Marianum Jana Semerádová. Program koncertu doplňují orchestrální skladby a sólové koncerty Johanna Friedricha Fasche, Telemanna a vévody Johanna Ernsta von Sachsen-Weimar. Sólového partu houslí se ujme Lenka Torgersen.

Jarní řada Barokních podvečerů se koná od 8. března do 11. května. Vstupenky na www.baroknipodvecery, každou středu v Maďarském kulturním středisku a dvě hodiny před začátkem koncertu v místě konání. 

Vstupenky je možné rezervovat i zakoupit online přímo na www.baroknipodvecery.cz Pokladna je otevřena každou středu od 10:00 do 18:30. Pořadatel nabízí abonentní vstupné na jarní řadu. Senioři a studenti mají vstupné levnější o 10 %. 

Účinkují

Hana Blažíková

Collegium Marianum

Termíny