Andy Warhol na Špilberku

Výstava, Volný čas, Hudba, Pro děti, Kurzy, vzdělání, konference

Vy jste ještě neviděli Warhola? Zamiřte na Špilberk. Výstava nazvaná „V hloubi mé zahrady“ vám nabídne průřez třicetiletou tvorbou této americké pop-artové ikony.

Uvidíte známá díla, jako jsou portréty Marilyn Monroe, obal desky The Velvet Underground & Nico se sloupávacím banánem nebo plechovky polévek Campbell’s, ale i jeho méně známé práce. Prohlédnete si díla z 50. a 60. let, kdy Andy Warhol působil jako reklamní kreslíř ještě před tím, než se proslavil a stal se vůdčí osobností světového designu. Vůbec poprvé budte mít šanci prohlédnout si ranou sérii „In the Bottom of my Garden“, v níž Warhol svým specifickým způsobem ztvárnil skotačící nestydaté barokní andělíčky. Právě ti dali jméno celé výstavě. Doplní ji i komentovaná prohlídka dne 15. března v 16 hodin s kurátorem Miroslavem Houškou.

Ve výstavě je i grafická dílna: vyzkoušíte si pomocí barevných papírů a fólií nakombinovat svoji pop-artovou Marilyn, pomalujete si Warholovu bustu a vybarvíte netradiční omalovánky s motivy skotačících andílků.

Více informací na http://www.spilberk.cz/vystava/andy-warhol/

Účinkují

Andy Warhol

Marilyn Monroe 

John Lennon

Aretha Franklin

Mick Jagger

The Rolling Stones

The Velvet Underground

Liza Minnelli 

Hans Christian Andersen

Kocour Sam

Andílci

Víly

 

Termíny