Den dětské onkologie 2016

Volný čas, Pro děti

V sobotu 13. února 2016 proběhne v Praze již II. ročník mezinárodního Dne dětské onkologie. Stejně jako vloni, také letošní ročník má za cíl přiblížit veřejnosti problematiku dětských onkologických onemocnění, vzdát hold všem bývalým i současným onkologickým dětským pacientům a vzpomenout na ty, kteří onemocnění bohužel podlehli.

Na Den dětské onkologie, který si připomíná celá Evropa, bude pro širokou veřejnost opět připraven bohatý doprovodný program. Ten zahájí v 13:00 hodin na piazzetě Národního divadla naučná panelová expozice, která přiblíží problematiku nádorových onemocnění u dětí. V 15:00 hodin proběhne v prostorách Nové scény odborná beseda s lékaři a bývalými pacienty Kliniky dětské hematologie a onkologie Fakultní nemocnice Motol. Přítomné děti z řad široké veřejnosti se také budou moci zapojit například do Microsoft kódovací dílny či si přijít pro podpis známých osobností.

Celé odpoledne vyvrcholí velkým lampionovým průvodem, který se vypraví v 16:00 hodin od Národního divadla po Národní třídě až na Václavské náměstí. Zde bude Den dětské onkologie zakončen velkým „Koncertem pod koněm“, na kterém vystoupí mimo jiné skupina Portless nebo Slza. Ambasadorem projektu se stal letos opět herec Jiří Mádl.

„Jsme nesmírně rádi, že i v České republice můžeme touto cestou a za podpory několika významných státních i mezinárodních institucí, našich významných partnerů i nejrůznějších neziskových a oborových organizací přispět k osvětě společnosti a postupně ji tak zbavovat předsudků. Věříme, že se nám stejně jako minulý rok podaří vytvořit jeden báječný a nezapomenutelný den plný zábavy nejen pro naše pacienty, ale také pro všechny, kteří nás přijdou k Národnímu divadlu nebo na Václavské náměstí podpořit,“ říká MUDr. Lucie Cingrošová, lékařka Kliniky dětské hematologie a onkologie FN Motol a členka rodičovského sdružení HAIMA CZ.

Účinkují

Jiří Mádl, Portless, Slza

Termíny