VERNISSAGE / OPEN STUDIOS / PERFORMANCE

Výstava

První tuzemská samostatná výstava uznávané maďarské umělecké skupiny Little Warsaw, jejíž převážně sochařské intervence pravidelně vyvolávají poprask na domácí i mezinárodní scéně, totální instalace držitele Ceny kritiky za mladou malbu 2014 Jana Poupě,  letos první otevřené ateliéry našich nových rezidentů, konzultace, performance a speciální afterparty  – to vše vás čeká na únorové mezižánrovce v MeetFactory.    

FIGHTLESSNESS
Výstava Fightlessness v Galerii MeetFactory je první samostatnou prezentací maďarské umělecké skupiny Little Warsaw v České republice. Převážně sochařská výstava rozvíjí několik paralelních narativů, kterou jsou v poslední době v centru zájmu Little Warsaw, a to ve dvou základních liniích: individuální konfrontace s vnějším světem a individuální konfrontace se sebou samým.

PROUDĚNÍ
Centrem výstavy Proudění je monumentální objekt, který dominuje prostoru Galerie Kostka. Autor tu dále rozvíjí svůj dlouhodobý zájem o přírodní a meteorologické jevy, tentokrát vystupuje z dvojrozměrného plátna a snaží se komplexnost tématu uchopit komplexním environmentem – totální instalací.  

PERFORMANCE
V poslechové místnosti proběhne dernisáž performativní instalace DungeonTT, kterou z keramiky, čaje a 4-kanálového zvuku vytvořili norský hudebník Lars Holdus a český umělec Martin Kohout, aby prozkoumali různé typy čajových rituálů v proměnách času. Instalace je součástí projektu SYNAPSE, na němž spolupracují  Insomnia Festival v Tromsø v Norsku a MeetFactory.  Projekt je financován z fondů EHP 2009-2014.  

Ateliér č. 23 obsadí taneční performance naší nové rezidentky Sian Dorrer Black Felt Fantasy, ve které se bude zabývat smyslem prázdnoty a tím, co konstituuje existenci člověka v prosřtedí, které ho obklopuje.  

Przemyslaw Branas, další člen našeho rezidenčního programu, připravil v ateliéru č. 21 12hodinovou performanci s názvem Übung, složenou s černého stolu, bílého zvýrazňovače, židle a 1 kilogramu cukru, aby skrze počítání jednotlivých krystalků aktivoval nejrůznější významy a konotace.    

KONZULTACE
Chystáte se na studium vysoké umělecké školy nebo byste rádi posunuli svoji tvorbu? V rámci nové vzdělávací platformy MeetF Academy můžete svoje práce konzultovat se známým výtvarníkem Davidem Černým a emeritním profesorem Kurtem Gebauerem. Cena 500 Kč. Více info na: venuse.alalitesner@gmail.com.

OPEN STUDIOS
V 1. patře MeetFactory se letos poprvé pro návštěvníky otevřou naše Open Studios – tentokrát svou práci představí: Rona Stern (IL), Anne-Claire Barriga (FR), Juraj Gábor (SK), Sian Dorrer (UK), Büro für kulturelle Übersetzungen (DE), Przemek Branas (PL), Viktor Valášek (CZ) a Urban Space Epics (US).  

AFTERPARTY
Závěr večera obstará původně „tovární“ kapela Střešovická kramle, se kterou jako speciální host vystoupí naše nová rezidentka Sian Dorrer.

   
Účinkují

Little Warsaw, Jan Poupě, Rona Stern, Sian Dorrer, Przemyslav Branas, Střešovická kramle, Lars Holdus, Martin Kohout

Termíny