Expediční kamera 2016: Mizející národy, divoká příroda i extrémní výkony

Film, Volný čas, Turistika

Festival nejúspěšnějších cestovatelských a outdoorových filmů uplynulé sezóny, Expediční kamera, opět míří do kin. 7. ročník bude probíhat v termínu od 18. února až do 5. dubna ve více než 200 českých a slovenských městech. Na diváky opět čeká pořádná dávka cestovatelských zážitků, divoké přírody i napětí. Premiéra proběhne tradičně v pražském kině Aero 18. února. 

 

Diváci budou mít možnost zhlédnout ty nejlepší snímky o dobrodužných výpravách za zapomenutými národy a tajuplnými místy, o poznávání starobylých kultur i extrémních expedicích do těch nejnedostupnějších míst Afriky a Asie i neuvěřitelné výkony na hranici lidských možností v Alpách.

 

Během festivalu se dozvědí odpověď na otázku, kým vším je Himalaya, ona legenda,kterou nám vítr šeptá do uší, když stoupáme v horách výš a výš.  Také si poslechnou příběh jedné polozapomenuté řeky ve snímku Delta Dawn, která už dlouhá léta neviděla moře a o tom, jak se ji dva národy zase snaží s mořem spojit. Mohou se těšit na Paľa Barabáše a jeho dramatický příběh obávaného kmene Suri. Budou mít dost síly národy, které po tisíce let brání svoje tradice, odolat tlaku moderní civilizace?                                                                     

 

 

Diváci se stanou svědky jednoho extrémního výkonu. Zdolat všech 82 čtyřtisícových vrcholů v Alpách pouze vlastními silami za 80 dní? Ueli Steck a Michael Wohlleben v hlavní roli snímku 82 vrcholů!

 

 

Dva britští dobrodruzi Tom Allen a Leon McCarron se rozhodnou sjet íránskou nejdelší řeku Karun od pramene až k místu, kde se vlévá do Perského zálivu. Karun jim ale brzy ukáže, že si ukousli příliš velké sousto. Kromě adrenalinu na divoké řece je jejich cílem zejména poznat kulturu tohoto tajuplného starobylého národa.

 

 

Dobrodružství, odvaha, divoká příroda ve víc než 220 městech v ČR a na Slovensku!

 

 Premiéra: Kino Aero, Praha 18. února

Termíny