SLAVNOSTI MĚSTA MIKULOV

Volný čas, Hudba

Třetí květnový víkend se konají Slavnosti města Mikulova, které stojí za pozornost milovníkům historie, folkloru, vína i kvalitní hudby.

 

Mikulov atraktivní formou návštěvníkům přiblíží svou minulost – v programu se objeví Římané, Židé, Liechtensteinové, Dietrichsteinové i vojáci z doby napoleonské. Komponovaný program Májový víkend s Muzejní nocí připravilo i Regionální muzeum v Mikulově, jeho součástí je noční prohlídka a bohatý program v celých prostorách historického zámku.

 

Kraj kolem Pálavy má stále velmi silnou folkloristickou tradici, proto i na těchto slavnostech se představí místní národopisné soubory. Cílem koncepce městských slavností je mimo jiné i motivovat nejmladší generaci a dávat jim prostor pro vystoupení i soutěžení. S hudebním programem se tak zapojí mladí umělci z místních škol a školáci budou soutěžit ve vědomostech.

 

V sobotu odpoledne se koná jeden z prvních open air koncertů sezóny v amfiteátru, těšit se můžou příznivci Debby, Michala Hrůzy a fanoušci kapely Mandrage.

 

V předprodeji je možné koupit vstupenku na koncerty v amfiteátru za 290 Kč. Na místě je pak cena 350 Kč. Předprodej zajišťuje společnost Ticketstream.

Kontakty

www.mikulov.cz

Termíny