Saudek 80: Výstava pro velký zájem prodloužena

Výstava, Volný čas

Výstava v pražské galerii GOAP, která byla uspořádána u příležitosti 80. narozenin kontroverzních sourozenců, prodlužuje svou otevírací dobu veřejnosti o 14 dní. Retrospektivní expozice představuje průřez celoživotní tvorbou obou umělců. K vidění je 100 fotografií z ateliéru Jana Saudka a 160 kreseb a komiksových ilustrací Káji Saudka, ale i artefakty, které doprovázely tvorbu obou umělců. Součástí je i přesná replika ateliéru Káji Saudka.

Jan Saudek vybral ze své tvorby jak notoricky známé fotografie, tak i ty dosud nepublikované, a to od začátku 50. let až po současnost. K vidění jsou klasické fotografie, jako je Život, emotivní dílo zachycující muže držícího novorozence, tak například Hey Joe a Hey Joe po třiceti letech, fotografie, které zobrazují stejné místo s rozdílem třiceti let. Návštěvníci nebudou ochuzeni ani o kontroverzní portréty. Pomyslnou třešinkou je pak i replika slavného okna, které je známé z umělcových fotografií.

Z tvorby Káji Saudka je k vidění 160 kreseb a komiksových ilustrací, a to od raných 50. let až do let 90. Uvidíte nejen známé komiksové kresby, ale i díla nepříliš známá. Výjimečností jsou malované titulky pro televizní pořad Vlaštovka i kresby, které se staly inspirací pro Janovy fotografie. Část prostoru je věnovaná i jeho pikantní komiksové tvorbě.

Expozice měla být veřejnosti přístupná pouze do 31. ledna. Pro velký zájem ze strany návštěvníků je prodloužena o 14 dní. Zájemci tak mají možnost prohlédnout si ojedinělou sbírku fotografií a kreseb přesně do 14. února. Po ukončení výstavy Saudek 80 bude v galerii GOAP instalována nová reprezentativní kolekce děl Alfonse Muchy, která čítá více než 250 exponátů.

Kontakty

www.goap.cz

Termíny