Ovlivňuje strava náš osud?

Volný čas, Kurzy, vzdělání, konference

čtvrtek 4. února v 16.00, KNIHCENTRUM.cz DŮM KNIHY Ostrava

 

Beseda a autogramiáda spisovatele a publicisty Jiřího Kuchaře vám vysvětlí příčiny, souvislosti, důsledky a možnosti řešení nemocí a problémů spojených s jídlem. V knize Tvoje strava je tvůj osud projdete společně s potravinami, které konzumujete během celého dne, zároveň i dějinami lidské stravy. Dozvíte se, proč nám například pšenice nebo mléko dnes spíše škodí, než prospívají.

V knize Tvoje strava je tvůj osud se dozvíte, jak strava ovlivňuje váš zdravotní stav mnohem více, než jste se dosud domnívali. Kniha se vám snaží naznačit, že nad každým soustem jídla nebo douškem nápoje byste se měli zamyslet. Jídlo měnilo osudy našich předků, ovšem to, co jedli naši rodiče nebo prarodiče, se za necelé půlstoletí novodobého zemědělství a chovu hospodářských zvířat změnilo stejně významně jako způsob zpracování. Naše společnost vyměnila kvalitu prožitku za kvantitu. Syntetická antibiotika a pesticidy z obilných, zeleninových nebo ovocných polí nás nevídaným způsobem každodenně zatěžují. Často netušíme, co vlastně jíme. Nevíme o přítomnosti cizorodých látek a alergenů, které způsobují poruchy metabolismu, nebo o neustále stoupající chemizaci naší stravy. Kvůli tomu musíme změnit skladbu potravin i způsob jejich přípravy. Vedle poznání příčin, souvislostí a pochopení nabízí tato kniha řešení. Je jich mnohem víc, než předpokládáte, a výběr záleží jenom na vás.

Jiří Kuchař je český spisovatel, publicista a esoterik. Ze spolupráce s MUDR. Josefem Jonášem vzniklo několik vysoce ceněných publikací např. Zdraví v ohrožení - Hořká pravda o bílém cukru, Tak chutná štěstí, Svět přírodních antibiotik. Jiří Kuchař rovněž spolupracoval s hokejistou a později trenérem Marianem Jelínkem. Napsali několik knih o psychické stránce tréninku, přípravy a sportu vůbec, o získávání motivace a dosahování úspěchu - Poznej sám sebe - tajemství těla, duše a mysli; Úspěch a jeho spirituální dimenzeMotivace - Mýtus naší doby. S Václavem Vokolkem vytvořil Jiří Kuchař rozsáhlou sbírku průvodců Esoterické Čechy, Morava a Slezsko. V devíti publikacích přibližují naši zemi z pohledu tajemna, magie, spiritualismu. Ze svých osobních zkušeností z návštěvy brazilského pralesa a jeho obyvatel čerpá v knihách Santo Daimé - poselství z druhého břehu a Ayahuasca aneb Tanec s bohy.  Společně s Davidem Frejem napsali knihu Detoxikace léčivými oleji. Jiří Kuchař je pravidelným přispěvatelem měsíčníku Regenerace.

NOVINKA – 10% sleva na vybrané tituly uvedených autorů je platná od 1. 2. 2016 do dne události

 

Soutěž o nejkrásnější omalovánku! Vymalujte omalovánku v kavárně Domu knihy a zapojte se do soutěže o knihu. Více informací na www.knihcentrum-ostrava.cz/Vymaluj-a-vyhraj.

 

Po celý měsíc únor bude v Domě knihy Knihcentrum probíhat akce „Čím více KNIH nakoupíš, tím větší SLEVU máš“. Akce platí do 29. února 2016.

 

Během měsíce února se zúčastněte slosování o vstupenky do Staré arény.

 

Rezervujte si místo e-mailem rezervace.ostrava@knihcentrum.cz nebo telefonicky 607 082 029. Upozornění – 15 minut před začátkem akce rezervace propadají, dostavte se prosím včas!

 

Všechny akce jsou ZDARMA.


 

Termíny