Knížka O Picimínkovi a Vlakáčkovi a Hajaja

Volný čas, Kurzy, vzdělání, konference

2. ledna 1961 se z rozhlasových přijímačů ozvalo hlasem Vlastimila Brodského: „Dovolíte, jsem Hajaja. Dříve domácí skřítek v domě U Tří zvonů. Můj čas je podvečer…“ Těmto slovům předcházel rok intenzívní práce, než se z nápadu vyklubal legendární cyklus pohádek pro malé děti. Během více než půl století byly v tomto pořadu odvysílány tisíce příběhů mnoha autorů v podání stovek herců. Jedním z nich je rozhlasová reportérka Michaela Vetešková, která pro Hajaju napsala sérii pohádek  o Picimínkovi a Vlakáčkovi. K blížícím se pětapadesátinám Hajaji je knižně vydává Radioservis, s ilustracemi Lucie Seifertové. Beseda a autogramiáda autorky a ilustrátorky proběhne v úterý 26. ledna v Domě knihy Knihcentrum.

Každé místo v lidském světě má svého skřítka. Vidí je však jen ten, kdo na ně věří, a to jsou většinou právě děti. V budově Českého rozhlasu na pražských Vinohradech také žije pohádkový skřítek, který se narodil před pětapadesáti lety a jmenuje se Hajaja. Přes den žije běžným životem skřítků, když ale přichází večer, zamíří do studia a vypráví dětem pohádky. Hajaja zná i příběhy skřítka Picimínka, viděl ho putovat městem a hledat pro své kamarády ztracená červená kolečka, aby bylo jeho přátelům znovu veselo. A na návštěvu přivolal skřítka Vlakáčka, který bydlí v pokojíku s květovaným křesílkem a dohlíží na včasné odjezdy a příjezdy vlaků na nádraží v Dršovicích. Knižní verze rozhlasové pohádky o putování a dobrodružství skřítků Picimínka a Vlakáčka O Picimínkovi a Vlakáčkovi potěší především malé čtenáře. Text doprovodila veselými obrázky jedna z nejoblíbenějších ilustrátorek dětských knih Lucie Seifertová.

Míša Vetešková napsalapro dětidvě knížkyreportážních pohádek  Jak maminka vylezla na stroma Jak maminka vylezla na věž, které uvedl ve zvukové podobě i Český rozhlas. Po úspěchu těchto knih autorka připravuje třetí díl. Příběhy jsou inspirované reportážemi, jež Míša Vetešková jako reportérka natočila pro vysílání Českého rozhlasu. Termín „reportážní pohádka“ po přečtení knihy Jak maminka vylezla na strom vymyslel uznávaný autor rozhlasových pohádek Karel Weinlich.  Míša Vetešková pochází ze Vsetína, v současné době pracuje jako vedoucí redakce kulturního zpravodajství Českého rozhlasu. Žije v Praze s manželem a vychovává dvě děti.

 

Lucie Seifertová vytvořila sérii obrázkových leporel o pozoruhodných místech Česka a její leporelo Dějiny udatného Českého národa se stalo předlohou pro stejnojmenný animovaný seriál. Nyní pracuje na cyklu Dějin pro nejmenší. Za své dílo dostala několik knižních a televizních cen (Magnesia Litera, Zlatá stuha, Zlatá pečať, Trilobit a Elsa). Narodila se v Poděbradech, spolu s manželem a dvěma syny bydlí v Praze. 

 

NOVINKA – 10% sleva na vybrané tituly uvedených autorů je platná od 1. 1. 2016 do dne události.

 

Po celý měsíc leden bude v Domě knihy Knihcentrum probíhat akce „Čím více KNIH nakoupíš, tím větší SLEVU máš“.

 

Během měsíce ledna se můžete zúčastnit slosování o vstupenky do Železničního muzea moravskoslezského.

 

Rezervujte si místo e-mailem rezervace.ostrava@knihcentrum.cz nebo telefonicky 607 082 029. Upozornění – 15 minut před začátkem akce rezervace propadají, dostavte se prosím včas!

 

 

Všechny akce jsou ZDARMA

Termíny