Spisovatel, pedagog Karel Cubeca

Volný čas, Kurzy, vzdělání, konference

středa 20. ledna v 16.00, KNIHCENTRUM.cz DŮM KNIHY Ostrava

 

Jeden z nejlepších moderních spisovatelů současnosti, světově uznávaný malíř a vynikající pedagog Karel Cubeca (vlastním jménem Karel Kostka) představí v Domě knihy Knihcentrum svou novinku Kawa 9 a knihu Kdo jsme? Obě knihy vyšly letos na podzim v nakladatelství Alpress.

 

Kawa 9 je emotivní a humorný příběh o tom, jak byl malý Křovák Kawa 9 prodán za rezavý budík obchodníkům s lidmi a dostal se tak z pralesa až do USA. Tam si ho ve slevě zakoupila bezdětná rodina. Dospěl, stal se agentem CIA a v padesátých letech 20. století je vyslán do Prahy a Moskvy. Ovlivnil při tom nejen řadu osobností, ale i dějiny České republiky, Evropy a celého světa.

 

Kdo jsme? je kniha, která si klade několik otázek: Odkud se vzal svět a život? Jaký je vztah mezi lidským vědomím a bytím, prostorem a časem? Přesahuje globální inteligence chápání našeho smrtelného mozku? Kde se skrývá věčnost a jak souvisí s relativitou času? V knize plné ohromujících tvrzení a argumentů autor uvádí čtenáře do tajemství existence, dotýkajícího se samé hranice lidské představivosti.

 

Karel Cubeca, vlastním jménem Karel Kostka (český spisovatel a učitel), se narodil v roce 1960 ve Vsetíně. Vystudoval pedagogiku a dodnes patří mezi jeho největší koníčky práce se studenty. Je ředitelem střední školy a prezidentem vzdělávací společnosti se sídlem v Londýně. Stále učí rekreologii na odborných stážích od New Yorku přes Barcelonu až po Athény. Náleží do malé skupiny lidí, jimž byla při oficiálních testech naměřena hodnota IQ vyšší než dvě stě. O své tvorbě dobrodružných románů sám říká: „Knihy píšu výhradně na mořském pobřeží, a to proto, že mám na psaní klid. Vůně moře a citrovníků znásobují a aktivují mojí fantazii.“ Mimo jiné je také úspěšným malířem a vystavuje po celém světě. Španělský pseudonym si zvolil zejména pro své malířské umění.

 

Soutěž o nejkrásnější omalovánku! Vymalujte omalovánku v kavárně Domu knihy a zapojte se do soutěže o knihu. Více informací na www.knihcentrum-ostrava.cz/Vymaluj-a-vyhraj.

 

NOVINKA – 10% sleva na vybrané tituly uvedených autorů je platná od 1. 1. 2016 do dne události.

 

Po celý měsíc leden bude v Domě knihy Knihcentrum probíhat akce „Čím více KNIH nakoupíš, tím větší SLEVU máš“.

 

Během měsíce ledna se můžete zúčastnit slosování o vstupenky do Železničního muzea moravskoslezského.

 

Rezervujte si místo e-mailem rezervace.ostrava@knihcentrum.cz nebo telefonicky 607 082 029. Upozornění – 15 minut před začátkem akce rezervace propadají, dostavte se prosím včas!

 

 

Všechny akce jsou ZDARMA

Termíny