Florbalová Superliga: Bohemians vs. Vítkovice

Sport

│Tipsport Superliga│ Florbalisté FbŠ Bohemians přivítají v 16. kole Tipsport Superligy tým Vítkovic a půjde o velmi důležitý souboj o 5. místo. Klokani budou chtít navázat na své poslední utkání v roce 2015, kdy před televizními kamerami ČT Sport přehráli Sokol Královské Vinohrady 7:2. V cestě jim však stojí velký rival, který by je rád bodově dohnal a z Děkanky odvezl všechny body.

V neděli večer bude k vidění souboj dvou velmi ambiciózních velkoklubů. FbŠ Bohemians má dobře rozehranou sezónu a tlačí se mezi elitní čtyřku, na záda jim ovšem dýchají vítkovičtí hráči a i oni by zcela jistě šli do play-off z první čtyřky. Do konce základní části chybí 7 kol a každý bod má nyní cenu zlata.

Bohemians budou chtít těžit z domácího prostředí a Vítkovice se budou spoléhat na svou obranu. Ta je totiž druhá nejlepší v celé Tipsport Superlize.

V letošní sezóně se týmy potkaly v 11. kole a klokani si z Ostravy odvezli prohru 4:10. Tým Michala Jedličky se bude muset vyrovnat s fyzicky náročnou hrou vítkovických hráčů, a pokud chce bodovat, bude muset vytěžit maximum z vypracovaných šancí.

Na straně domácích budou mezi hlavní tahouny patřit Martin Šimek, Jakub Šárka a Martin Kisugite. Hosté budou spoléhat na svého střelce Lukáše Hájka. Domácí jsou na tom lépe, co se týče počtu vstřelených branek. Naopak obrana domácí má oproti nedělnímu soupeři, co zlepšovat.

K utkání je připraven tradičně doprovodný program pro diváky a fanoušky. Kromě přestávkových soutěží se diváci mohou těšit na fanshop, občerstvení a maskota klokana. Fanoušci také budou moct hlasovat o nejlepšího hráče zápasu v mobilní aplikaci FbŠ Bohemians.

Sportovní hala Děkanka otevře své brány hodinu před začátkem utkání, tedy v 17:00.

Nedělní program – 10.1.2016:

Od 18:00 – FbŠ Bohemians vs. 1. SC Vítkovice – Tipsport Superliga

Termíny