GO a REGIONTOUR 2016: velká brněnská pozvánka k cestování

Výstava, Volný čas, Sport, Turistika, Kurzy, vzdělání, konference

Přemýšlíte, kam vyrazit za poznáním, odpočinkem, zážitky či sportem? Odpověď najdete na veletrzích cestovního ruchu GO a REGIONTOUR, které budou pro veřejnost otevřeny od pátku 15. do neděle 17. ledna. Ve dvou největších pavilonech brněnského výstaviště si můžete vybrat z bohaté nabídky zájezdů do celého světa i z mnoha výletních a pobytových cílů v našich regionech.

 

Z první ruky se dozvíte o novinkách pro letošní turistickou sezonu, třeba jak proběhnou oslavy 700 let od narození otce vlasti Karla IV. nebo co všechno Jihočeši připravují pro Olympijský park Rio – Lipno 2016. Pokud plánujete dovolenou ve střední Evropě, určitě vás potěší rozšířená účast vystavovatelů ze Slovenska, Maďarska, Rakouska a Švýcarska. A chystají se i překvapení jako premiéra systému Biketower - moderního způsobu parkování a uschování jízdních kol. Na plochu 8,5 krát 8,5 metru se jich vejde neuvěřitelných 118! Nechybí ani tradiční cyklistická vesnička, prezentace lázeňství, dovolená na vodě, řemeslný jarmark a samozřejmě atraktivní doprovodný program na třech pódiích.

 

Ohňostroj chutí pro mlsné jazýčky

Pokud vás omrzely anonymní produkty z obchodních řetězců a chcete ochutnat něco jedinečného a typického, nenechte si ujít veletrh REGIONTOUR. V pavilonu P již počtvrté odstartuje gastronomický festival RegFoodFest a „cestovatelská“ restaurace nabídne speciality z různých českých a moravských krajů, ale i ze zahraničních kuchyní. Na stáncích můžete ochutnat a zakoupit oceněné regionální potraviny a samostatné festivalové sekce jsou věnované vínu, pivu a kávě. Navíc se na výstavišti uskuteční finále 22. ročníku soutěže Gastro Junior Brno – Bidvest Cup, která je zároveň Mezinárodním mistrovstvím České republiky mladých kuchařů, cukrářů a číšníků. Nejlepší žáci těchto oborů z více než 40 odborných škol budou po tři dny chystat speciality přímo před zraky návštěvníků. Fanoušci dobrého jídla se poprvé mohou těšit také na sérii zábavně-naučných přednášek Věda je jídlo, kde se dozvědí různé zajímavosti o potravinách a jejich výrobě. Program připravovaný odborníky z univerzity ve Zlíně začíná již ve čtvrtek v 10 hodin.

 

Vyhrajte zájezd do Nepálu

Každý návštěvník veletrhu se může zapojit do soutěže CK LIVINGSTONE a vyhrát zájezd do exotického Nepálu, který je hlavním tématem letošního již 19. ročníku cestovatelského festivalu GO KAMERA 2016. Výherce zájezdu bude vylosován z návštěvníků, kteří nejpřesněji odhadnou délku modlitební roury vystavené na stánku CK LIVINGSTONE v pavilonu F. Délku obřího buddhistického dunchen nepálských mnichů je třeba trefit s tolerancí +/–15 centimetrů. Losování návštěvnické soutěže proběhne 17. ledna na festivalu GO KAMERA v Kongresovém centru brněnského výstaviště, kde budou po čtyři veletržní dny probíhat přednášky desítek zajímavých hostů – horolezců, spisovatelů, fotografů, dokumentaristů, novinářů, diplomatů i dobrodruhů. Navíc si zde můžete prohlédnout čtyři výstavy s tematikou Nepálu včetně prodejní výstavy buddhistických chrámových obrazů thangk namalovaných nejlepšími nepálskými umělci. Tak blízko jste do Nepálu ještě nikdy neměli!

 

Ve čtvrtek 14. ledna jsou veletrhy přístupné odborníkům, od pátku do neděle pak široké veřejnosti. Otevřeno je od 10 do 18 hodin, pouze v neděli 17. ledna se brány výstaviště uzavřou již v 16 hodin. Se vstupenkou na veletrhy GO a REGIONTOUR získáte také 20% slevu na vstupné do zábavního vědeckého parku VIDA! a na hrad Špilberk. Více informací na www.regiontour.cz.

Termíny