Navštivte zámek Mníšek i na Silvestra, pusťte se balónek štěstí

Volný čas

Na prohlídku zámku v Mníšku pod Brdy můžete zavítat i poslední den v roce. Pokoji zařízenými jako v době první republiky bude na speciálních prohlídkách provádět průvodkyně v roli vnučky hraběnky Terezie Kastové, která v nich bydlela ještě před devadesáti lety.

Jakým zážitkem zakončit starý rok 2015? Co například vrátit se o necelé století zpět a připomenout si dobu, kdy se na zámcích ještě bydlelo?
I o Silvestru zve zámek Mníšek pod Brdy nedaleko Prahy návštěvníky do svých komnat. Na speciálních Prvorepublikových prohlídkách zažijí atmosféru doby poslední paní na zámku, hraběnky Terezie. Průvodkyně v dobovém kostýmu představí módu první republiky, život místních pánů, moderní vybavení jejich pokojů.
Na prohlídkách zjistíte, jak vypadaly šaty charlestonky, proč dámy nechodily bez kloboučků, kde odpočívala hraběnka po koupeli, že poslouchala gramofon i rádio nebo v jakém autě jezdila. Dozvíte se, jak trávila volný čas a že byla vášnivou fotografkou. Na černobílých snímcích uvidíte třeba veselé záběry jejích děti na bruslích, při sběru třešní nebo v maškarním oděvu.
Součástí prohlídky je také procházka po historii módy, ve které na 77 malých panenkách uvidíte nejen šaty charlestonky, ale také rokokové paruky, renesanční okruží, gotické obutí, turnýru čili honzíka, krásnou Sissi nebo plavecký úbor z konce 19. století. Časy prohlídek a otevírací dobu zámku o Silvestru sledujte na www.zamek-mnisek.cz.
V posledních letech se rozšířil zvyk pouštět na konci roku balónky štěstí. Nestihnete si je sehnat? Nevadí. Můžete zakoupit na pokladně zámku a spolu se svým přáním vypustit na Mníšku k nebi.
Mníšecký zámek bude mít otevřeno i na Nový rok, kdy jsou pro rodiny s dětmi připraveny Pohádkové prohlídky s princeznou, stejně jako o prvním víkendu roku 2016, 2. a 3. ledna.

Termíny