Dagmar Dvořáčková

Výstava, Volný čas, výstava, volný čas, kultura
Městské muzeum a galerie Břeclav připravilo další výstavu v synagoze, která prezentuje tvorbu regionálních umělců. Dagmar Dvořáčková, rodačka z Týnce, dnes žijící a tvořící v Lednici, představí sérii děl, které jak ona sama říká, maluje s láskou k přírodě. Při zhlédnutí jejích maleb je až k neuvěření, že se malbě věnuje teprve velmi krátce, o to víc je obdivuhodné, jak rychle si našla svoji výtvarnou polohu a s jakou jistotou pracuje s barvami a prostorem.

Dagmar Dvořáčková, roz. Kalužíková umění nikdy nestudovala, ani se mu více nevěnovala. Vzpomíná však, že její tatínek – malíř a natěrač byl velmi schopný řemeslník, který při svém povolání vykazoval známky talentu při malbě dekorací. Stejně tak maminka, která se věnovala lidové ornamentální malbě a dokonce i dnes v pokročilém věku tvoří, lidová žudra však už maluje jen na papír. Dagmar Dvořáčková se věnuje zcela odlišnému typu malby. Je velkou milovnicí přírody a květin a právě ty jsou objektem jejího zájmu. Malba přírody, květin a stromů se stala její relaxací, jak říká, když začne malovat, vše kolem ní přestává existovat a ona, ponořená do barev květů a zeleného listí medituje. Po odchodu dětí z rodného domu našla v malování takové zalíbení, že množství obrazů, které zvládne vytvořit je naprosto obdivuhodné.

Kromě obrazů, bude na výstavě možné shlédnout i lidovou malbu maminky Zdeňky Kalužíkové z Týnce a výšivky sestry Jarky Létalové z Břeclavi. Výstava bude zahájena slavnostní vernisáží v pátek 11. 12. 2015 v 17:00 hodin za doprovodu cimbálové muziky Hudci z Podluží pod vedením Luďka Létala. Městské muzeum a galerie Břeclav Vás všechny srdečně zve k nasátí letní atmosféry veselých obrazů a také, k poslední galerijní výstavě roku 2015!
Termíny