IVA BITTOVÁ & ČIKORI

Volný čas, Hudba, koncert, volný čas, kultura, hudba
Okouzlující a originální zpěvačka Iva Bittová vystoupí 11. prosince v rámci "Hudebních chuťovek" v Městské hudební síni v Hradci Králové. Po delší době se představí s projektem Čikori.

Neobyčejná osobnost, všestranná houslistka, zpěvačka a skladatelka Iva Bittová si vyzkoušela snad všechny žánry kromě metalu a techna. Prošla klasikou, jazzem, folkem, world music, rockem, experimentální alternativou. Vystupovala v Evropě i v Americe a je držitelkou mnoha cen.

Akustická hudební společnost Čikori vznikla v roce 1999. Občas se posluchači mylně domnívají, že čikori je romské slovo. Ve skutečnosti je to fonetický přepis anglického chicori - čekanka. Kmenoví zakladatelé Iva Bittová a Vladimír Václavek hudebně volně navázali na autorské skladby z úspěšného alba "Bílé Inferno" (1997). CD s názvem "Čikori" vyšlo v roce 2001 a získalo výše zmíněnou cenu Anděl.

Na koncertě v Městské hudební síni, který patří do cyklu "Hudební chuťovky", vystoupí Iva Bittová (zpěv, housle) a Čikori ve složení: Vladimír Václavek (akustická kytara), Oskar Török (trubka), Jaromír Honzák (kontrabas).
Termíny