Betlémy z kraje Orlických hor

Výstava, Volný čas, Pro děti, výstava, kultura, volný čas, pro děti
Velký sál Společenského centra se opět po roce na dva týdny promění v nádherné výstavní prostory, ve kterých budete moci zhlédnout nevšední přehlídku různých druhů betlémů, které vytvořily šikovné ruce současné či minulé generace řezbářů. K vidění tu budou betlémy dřevěné, papírové, keramické, skleněné, paličkované, látkové či plechové, nebude chybět ani zajímavá výzdoba stromů různými ozdobami. Čeká vás jistě výjimečný zážitek, kdy budete moci obdivovat mnoho krásných děl, a který vás určitě naladí na adventní a vánoční čas nejen u vás doma, ale i ve vašem srdci.
Během většiny dnů vždy v 16 hodin začínají podvečerní chvilky hudby v nichž se představí žáci Základní umělecké školy Rychnov n. Kn. a Náchod, Cvrčci z Mateřských škol a polský pěvecký sbor.
Výstava bude otevřena denně od 9 do 12 hodin a od 14 do 17 hodin. Dne 25. a 26. prosince mimořádně jen od 14 do 18 hodin a na Štědrý den od 22 do 01 hodin.
Při slavnostní vernisáži v pátek 11. prosince v 16 hodin vystoupí sbor Carmina pod vedením sbormistra Karla Štrégla, který spolu s žáky dramatického oboru ZUŠ Rychnov nad Kněžnou v režii Petra Hoffmana provede netradiční pojetí vánočního příběhu s názvem „Cestou necestou do Betléma jdou“.
Termíny