DŘÍVE, NEŽ PŘÍJDOU VÁNOCE

Volný čas, Hudba, koncert, hudba, volný čas, kultura
V období, které se nazývá adventní a které pro nás často bývá hektické díky přípravám na Vánoce, je pro vás připraven koncert pod názvem DŘÍVE, NEŽ PŘIJDOU VÁNOCE. Nabídne vám možnost příjemně se zastavit v uspěchaném čase a strávit chvíle pohody s klasickou a rockovou hudbou a s lidmi, kteří mají z hudby radost. Tento vánoční koncert připravila Chorea Corcontica spolu se skupinou The Art of Inside Out.
CHOREA CORCONTICA byla založena roku 1982 jako ženský pěvecký sbor. V roce 1990 se taktovky ujala jako nový sbormistr Eva Slaninová, která v jeho čele stojí dodnes. Pod jejím vedením se sbor rozšířil také o mužské hlasy a soubor se stal smíšeným pěveckým sborem. Tím se otevřel prostor pro nový repertoár, který je velice rozmanitý: duchovní hudba, světská hudba, a to jak lidové písně, tak skladby klasiků (Mysliveček, Michna, Smetana, Händel, Verdi, Smetana …) i písně ze současné české a světové produkce (Suchý - Šlitr, Lenon, Cohen …).
TAOIO je trutnovská kapela The Art of Inside Out, která vznikla roku 2007. Ve své výhradně autorské dílně se orientuje na elektronický a experimentální rock. Své první CD přivedla kapela na svět v roce 2010. Je to album One Czech Hardworker. Obsahuje 12 skladeb vytvořených ve vlastním studiu a za využití nepřeberných možností současné hudební techniky, a to hlavně z hlediska nástrojových aranží. V jednotlivých skladbách, instrumentálních i zpívaných, vsadila kapela na vlastní invenční a improvizační schopnosti, které její členové postupně precizně pilovali a mixovali do konečné podoby. Kapela neměla zpočátku ambice vystupovat živě, ale bylo jí to několikrát doporučeno fanoušky. Proto se v roce 2012 a později rozrostla o další muzikanty a začala i koncertovat: 3x na Trutnovském hudebním létě a 3x v Academy clubu Hradec Králové. V současné době kromě zkoušek vánočního koncertu s Choreou Corconticou dokončuje kapela aranže skladeb z alba Princess of Mars (vyšlo 2012) a probíhá příprava na třetí album, které pod názvem Look at Youself chce nabídnout svým fanouškům v průběhu roku 2016.
Současné složení kapely: Martin Lee Golas - Keyboards, Programming samplers, Arrangement. Zdenee James Hook - Guitars, Basses, Programming samplers, Synthesizers, Drums. Martin Steel Mack - Drums. Marcella Carolina Max - Lead vocals. Martin Werny Werner - Percussions.
pondělí 14. 12. ** UFFO ** 19:00 hodin ** vstupné 90 Kč ** předprodej vstupenek od 18. 11.
Termíny